Як на Черкащині на час карантину допомагають літнім людям
Реклама
На Черкащині на час карантину особливо вразливими залишаються літні самотні люди, пенсіонери, люди з інвалідністю. Щоб посилити соціальну службу області та міста Черкас, волонтери створили об’єднання "Немає самотніх". Вони закуповують пенсіонерам ліки та продукти. Також для зручності пенсіонерів у мережах супермаркетів організували "пріоритетні" години.
Тож волонтери у захисному спорядженні навідуються до самотніх людей, багатодітних матерів, людей із інвалідністю, спілкуються, закуповують продукти харчування та ліки, інформує День.
"Ми всі волонтери громадської ініціативи "Немає самотніх". Цільова аудиторія нашого проєкту — не така й маленька. Лише по місту Черкаси нараховується орієнтовно 600 людей, яким потрібна допомога, сюди також додаємо і самотніх матерів з дітьми, ізольованих людей, які приїхали з-за кордону, людей з інвалідністю. По області таких людей — орієнтовно більше двох тисяч осіб", — розповіла координаторка проєкту Ірина Хорошаєва.
Крім Ірини, організували цей рух черкащанки Юлія Іщенко, Марина Гурьянова, Леся Валяєва та Олена Гавриш.
Нині ж коло волонтерів, які зголосились допомогти, постійно зростає. За словами координаторки логістичного центру Наталії Даньковської зареєструвалось вже орієнтовно 50 волонтерів. Частина з них — із районів.
"Потребують підтримки в основному літні люди, їм або взагалі важко виходити, або вони бояться, адже перебувають в групі ризику. Доставляємо ліки, продукти, надаємо в разі потреби психологічну допомогу. Бо багатьом людям не вистачає простого спілкування, тому ми створили і групу психологічної підтримки", — розповідає Наталія.
Також волонтери додають, що доставку ліків та продуктів роблять за рахунок заявника, адже ресурсів для безоплатної допомоги в них немає. Втім потроху починає підключатися і бізнес Черкас та благодійні організації.
Днями кілька продуктових наборів розвіз волонтер Олександр Лавріненко. Каже, є такі жителі, які самі можуть розплатитися за замовлення, а є такі, які, на жаль, цього зробити не в змозі.
Також об’єднання займатиметься і розклейкою інформаційних плакатів щодо безпеки від коронавірусу.
Також особи старшого віку матимуть змогу купувати продукти з 8-ї до 9-ї ранку в маркетах мереж: "Деликат", "Гранд Маркет", "Сільпо", "Molli" "City market", "АТБ", "Абсолют". Їхні власники відгукнулись на пропозицію, спрямовану Головним управлінням Держпродспоживслужби в Черкаській області. Поступово долучаються й у районах. Про це інформують в пресслужбі Черкаської ОДА.
Про змогу купувати товари особами старшого віку із 8 до 9 ранку буде додатково поінформовано населення у відповідних торговельних закладах. Працівники торговельних залів при потребі допомагатимуть покупцям.
Фото - Олександра Лавріненка.
Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть частину тексту і натисніть Ctrl+Enter