Як волонтери черкаського проекту подорожують і допомагають селянам
Реклама
Уже п’ятий рік поспіль молоді волонтери подорожують автобусом сільськими місцевостями України, для того щоб допомогти місцевим жителям покращити їхній край і надихнути на нові справи.
Про це під час зустрічі із журналістами розповіли організатори та волонтери черкаського проекту «Help and travel», передає кореспондент Zmi.ck.ua.
За словами організаторів, проект стартував у 2013 році. За цей час волонтери відвідали 21 область, а також Крим, адже вважають, що мають бути аполітичними. Цього року відбувся дев’ятий тур. Учасники побували в селах Медвин, Козин, Росава та Іванівка, що на Черкащині та Київщині. Їхня мета – продемонструвати жителям сіл і містечок, що кожен може зробити свій вклад у розвиток громади. Водночас і учасники мають свої «дивіденди», оскільки відкривають для себе нові горизонти, знайомства та стають членом нової дружньої «сім’ї».
«В одному селі ми розчистили вулиці та територію історичної пам’ятки від бур’яну. У деяких фарбували паркани, лікарню, провели Інтернет, в музеї за грантові кошти зробили водовідвід. У селах дивуються, чому ми приїхали саме до них. Запитують, чи безкоштовно ми допомагаємо, чому безкоштовно. Зазвичай нас сприймали гарно, сільські голови були дуже відкриті й допомагали з харчуванням. Нас возили на річку. Тобто це не лише робота, а й культурний відпочинок», - розповів Денис Андрущенко.
Самі волонтери під час зустрічі із журналістами розповіли, що проект їх не розчарував, хоч деякі сприймають волонтерів як «на дурняк», марну робочу силу.
Щоб стати учасником «Help and travel», одного бажання недостатньо, потенційний учасник має відповідати певним критеріям, адже охочих стати учасником, більше ніж розраховано місць. Насамперед організатори звертають увагу на мотивацію кандидатів.
«До нас багато заявок подавали волонтери з досвідом, але ми зацікавлені брати й новеньких», - сказав Денис Андрущенко.
Він також додав, що тури є безалкогольними. До того ж, якщо волонтер курить, то принаймні на час поїздки він має кинути цю шкідливу звичку.
Окрім учасників з різних міст України, до проекту долучилися і троє іноземців. Італійці Віторіо, Сімоне та Даніель приїхали, оскільки надихнулися подіями Євромайдану й прагнуть дізнатися про Україну більше, а проект їм в цьому допомагає.
«Це вже четверта подорож до України. Ми хочемо дізнатися, як євромайдан змінив країну й українців, як волонтерство розвиває соціум. Це тема моєї наукової роботи», - розповів Сімоне.
Як пояснив його друг Віторіо, багато італійців досі не розуміють суті конфлікту, який зумовив Майдан.
«У документальних фільмах, які демонструють в Італії, видно прапори Євросозу. Ми намагаємося зрозуміти, чи дійсно українці спрямовані на Європу. Схоже, що права людини тут не поважають, тому ви намагаєтеся відійти від Росії до Заходу», - поділився Віторіо.
Окрім проекту «Help and travel», волонтери проводять зустрічі зі школярами восьмих та дев’ятих класів. Проводимо з ними ігри, спілкуємося та дивимося фільми.
Під час брифінгу організатори також розповіли, що хочуть започаткувати так званий «волонтерський оскар», щоб нагородити кращих. Люди мають розуміти, що волонтерство - це не «халява» або байдикування, а справді соціально важлива робота.
Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть частину тексту і натисніть Ctrl+Enter