"Золотоніській ОТГ– ні!": на сесію облради прийшли обурені селяни (ФОТО)
Реклама
Під будівлею Черкаської обласної ради протестували жителі Золотоніського району, які проти створення Золотоніської ОТГ із центром у Новодмитрівці.
Представники громад на сесійному засіданні виступили проти такого перспективного плану, який вже представили на останньому засіданні Мінрегіону.
"Це план приєднання до Золотоноші 18 сільських рад із 35-ма населеними пунктами із центром у Новодмитрівці. Чому не в Золотоноші? Тому що Закон забороняє мати два адміністративні центри (і міська рада, і ОТГ) в одному місті. Але і вся наша громада проти об’єднання у велику Золотоніську громаду. Я б "розбив" на три-чотири, як і пропонувалося", - сказав голова Новодмитрівської сільської ради Михайло Назаренко
Він, як і інші представники громад заявив, що оскільки до 2020-го року ніяких перевиборів не передбачено, тож це буде порушенням права обирати.
"Міська рада отримає наш бюджет – понад 8 млн грн., окрім цього, ще по ДФО. Тобто ми віддаємо 8 млн, а отримуємо – нуль. У Золотоноші дефіцит бюджету - 10 млн, а в нас залишки - півтора млн, які ми можемо використати. У нас вперше за 30 останніх років з’явилися два паралельні класи, тобто село розвивається. Але школу доведеться закрити, адже в місті є свої шість шкіл, які не заповнені повністю. 200 учням доведеться їздити до Золотоноші. Програми "Шкільний автобус" у місті немає, тож батькам доведеться давати дітям кошти на проїзд – 10 грн в день. І справа також у ставленні золотоніської мерії до оточуючих сіл. Є полігон твердих побутових відходів поряд із Золотоношою, наших там 11 Ге і 10 Ге Антипівської сільської ради. Полігон заповнений повністю, на реконструкцію держава виділила 20 млн грн. Ці гроші "захоронили", а другу чергу так і не виконали. Також наведу приклад: є село, яке у свій час приєднали до Золотоноші, зараз там немає нічого, один пам’ятник залишився і все: ні будинку культури, ні амбулаторії, ні школи ні дитсадка. А до Золотоноші 4 км – не зовсім близько", - пояснив свою позицію Назаренко у коментарі Zmi.ck.ua.
Голова Гельмязівської сільської ради Людмила Могила також зазначила, що, як жителі села, підтримує реформу, але тільки за створення Гельмязівської ОТГ, як і було передбачено у перспективному плані, затвердженому у 2015 році.
"Щоб громада була спроможною, щоб були дотримані усі законодавчі вимоги, щоб усе було добровільно й дотримувалися думки людей, а не змушували й погрожували. 100 осіб не можуть вирішувати долю 10-ти тисячної громади. Треба питати думку кожної людини, тому що це майбутнє на багато років", - сказала Людмила Могила.
Голова Вознесенської сільської ради Олександр Титаренко переконаний, що у разі створення Золотоніської ОТГ, вирішуватимуть лише проблеми міста.
"Ми проти, тому що в Золотоноші свої міські проблеми, свій спосіб життя і є велика "дірка", куди спрямувати гроші. Як тільки кошти стануть спільними, представництва нашого там практично не буде. Звичайно, дороги кращі захочеться в Золотоноші мати, а наші школи, лікарні, хто буде їх утримувати… На що може вплинути староста? Ні на що. Ми хочемо нормального перспективного плану", - зазначив Олександр Титаренко.
Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть частину тексту і натисніть Ctrl+Enter