Звернуться до президента: на Черкащині вирішують, як зберегти санаторні школи
Реклама
Після ухвалення Парламентом законопроєкту "Про повну загальну середню освіту" під загрозою опинилось існування санаторних шкіл України. Нещодавно батьки учнів Черкаської загальноосвітньої санаторної школи-інтернату звернулись з проханням збереження школи до Черкаської обласної ради. Там же ж пообіцяли віднайти шляхи вирішення питання.
Про це повідомила пресслужба Черкаської обласної ради.
Нагадаємо, на Черкащині функціонують п’ять санаторних шкіл: у Золотоноші, Шполі, Черкасах, Тальному та Каневі. Згідно з прийнятими поправками до цього закону, з 2020 року санаторні школи-інтернати припиняють набір учнів до 1-9 класів, згодом керівники мають змінити тип навчальних закладів на ліцеї з пансіонами, а з 2024 року там надаватимуть лише середню освіту.
Черги на зарахування до 1 класу санаторних шкіл області чекають 150 майбутніх першокласників із хронічними захворюваннями.
Учора, 20 січня, батьки учнів черкаської санаторної школи прийшли до голови Черкаської обласної ради Анатолія Підгорного просити допомогти зберегти школи. На сайті Президента України також зареєстрована петиція, щоб не допустити знищення цих шкіл.
Як розповіла директорка санаторної школи Черкас Людмила Шарапа, сьогодні батьки поїхали до Офісу Президента на мирну акцію протесту разом з іншими санаторними школами України.
Кожна четверта дитина на Черкащині має сколіотичну хворобу, а в Черкаській загальноосвітній школі-інтернаті навчаються і лікуються понад 500 дітей і 95% із них мають ще низку супутніх хвороб. Тож їм неможна просто ходити у звичайні заклади й дітям потрібне лікування.
За словами Анатолія Підгорного, департамент освіти і науки Черкаської ОДА вже вивчає це питання.
"Поки ми не готові давати чітку відповідь, проте намагаємось знайти оптимальне рішення. Наразі над ним працюють юристи та профільний департамент. Водночас, як тільки будуть напрацьовані зміни, ми внесемо це питання на сесію обласної ради, я думаю депутати підтримають звернення і до Президента та Верховної Ради",- зауважив Анатолій Підгорний.
Нині у Черкаській області функціонує 5 санаторних шкіл-інтернатів (для дітей з хронічними неспецифічними хворобами органів дихання; для дітей з хворобами органів травлення; для дітей із захворюваннями серцево-судинної системи; для дітей хворих на сколіоз), у яких здобувають освіту та отримують лікування 1 655 дітей.
Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть частину тексту і натисніть Ctrl+Enter