Боротьба зі страхом та пересторога: як черкащанкам захиститися від нападника
Реклама
Жінки періодично стають жертвами нападників та грабіжників. Адже представниці слабкої статі зазвичай не зможуть протистояти фізично сильнішому противнику. Як діяти у надзвичайній ситуації?
Черкащанка Надія (ім’я змінено) днями поверталися додому пізно ввечері. Аби скоротити шлях, пішла Мисливським узвозом. Там на жінку і напав зловмисник. Чоловік хотів пограбувати її. Надія щодуху закричала. Тож сумку забрати нападник не зміг, однак вдарити жінку в обличчя встиг.
Два роки тому 14-кратна чемпіонка України з тхеквондо, майстер спорту з тхеквандо Анна Тарапата переїхала з Донецька до Черкас і за рік почала тренувати чоловіків, але потім набирали жіночі групи.
Дівчата приходять на заняття до Анни Тарапати з різних причин. За словами тренера, самі черкащанки спочатку кажуть, що хочуть просто схуднути. При тому, 90% цих дівчат раніше займалися йогою, пілатесом, танцями та іншими заняттями, не пов’язаними із бойовим мистецтвом.
«Вже у ході тренувань виявляється, що деякі мають на меті навчитися захищати себе. Коли вони вчаться наносити удари, то відчувають у собі впевненість. Деякі навіть вже застосовували отримані навики у житті. На тренуваннях ми відпрацьовуємо удари. Адже у стресовій ситуації людина може «впасти в ступор». Мене здивувало, що деякі дівчата тепер кажуть, що їм не страшно ходити одній вулицями», - розповідає Анна Тарапата.
За її словами, одна з підопічних змогла захистити себе від нападника. Дівчина проживає в одному з будинків у мікрорайоні «Дніпровський». Планування під’їзду немовби притягує злочинців.
«За нею і гналися, і «зустрічали» всередині. Двічі вона змогла за себе постояти. Дівчина розповідала, що коли за нею йшов чоловік, вона вже знала, що буде робити», - згадує тренер.
За словами Анни Тарапати, нападник не очікує від жінки відсічі. Головне – намагатися не боятися і виставити хоча б коліно, щоб нападник на нього «напоровся».
«За статистикою, нападають на жінок, у яких волосся зібране у хвостик. Зловмисники зазвичай обирають «жертв» на підборах, у спідницях. Усе, аби було зручніше під час нападу, щоб жінці було важче втекти. Коли дівчина вдягає сукню, вона вже не відчуває себе бійцем. Треба, щоб у руках був якийсь предмет. Наприклад, затиснути між пальцями ключі. Але все одно потрібно мати хоча б елементарні навики», - запевняє тренер.
Анна часто стикається з тим, що дівчата не знають, як правильно стиснути кулак, аби під час удару не отримати травму. Так, деякі «ховають» великий палець всередину кулака. Але таким чином його можна вибити із суглоба.
«Бажано «підключати» чоловіків. Щоб друга половинка зустрічала, щоб знала, що жінка йде темними вулицями. У Черкасах з ліхтарями проблема. Жодному не бажаю застосовувати це на практиці, але потрібно знати про такі вразливі місця, як очі, вуха, кадик, ніс, пах. Підбори можуть пробити взуття нападника. Тоді у людини слабшає хватка і з’являється можливість втекти.
Є нігті, якими можна провести в області очей зверху до низу. Тобто потрібно будь-яким способом викроїти для себе час, аби видертися з рук нападника і втекти», - зазначила Анна Тарапата.
Складніше звичайно у закритому приміщенні. За словами Анни, головне це уникнути удушення. У таких випадках варто не забувати про ноги. Зазвичай людина рефлекторно намагається ослабити хватку рук, але це не допоможе. У цей момент потрібно спробувати вдарити долонями по вухам. При сильному ударі, барабанні перетинки можуть пошкодитися. Окрім очей, можна нанести удар внутрішньою частиною долоні у напрямку знизу до верху в ніс.
«Не потрібно вступати у боротьбу. Тим паче, у нападника може бути зброя. Відволікти можна знову ж таки, дряпнувши нігтями по обличчю, а потім втекти», - резюмувала Анна Тарапата.
Нагадаємо, поліцейські визначили найбільш небезпечні райони міста. Найбільш небезпечними для жінок є район Залізничного вокзалу та ринку на вул. Новопречистенська (колишня Сєдова). В останньому часто «на полювання» виходять грабіжники.
Як повідомляла раніше речниця Управління патрульної поліції Черкас Зоя Вовк, жінка не варто ходити темними та малолюдними місцями у пізній час. У випадку нападу, потрібно голосно кликати на допомогу та викликати поліцію за номером 102.
Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть частину тексту і натисніть Ctrl+Enter