"Кіно" у черкаському виші: кохання, злість, таємниці та боротьба
Реклама
Останні два з половиною роки навколо керівництва черкаського державного технологічного університету відбулося чимало скандальних подій. Вибори, гучні заяви, правоохоронці, суди, звинувачення у корупції, таємниці, розслідування.
Із цими темами на перші шпальти медіа неодноразово потрапляв один із найбільших вищих навчальних закладів Черкащини.
За мотивами подій навколо навчального закладу можна було б сміливо відзняти декілька кінофільмів, які за своєю драматургією нагадували місцями комедію, драму із елементами гостросюжетного бойовика.
Напередодні чергових виборів ректора видання Zmi.ck.ua вирішило нагадати хронологію основних подій у "серіалі".
У травні 2014 року в навчальному закладі відбулися кардинальні зміни. Юрія Легу, який був ректором ЧДТУ із 1998 року, на цій посаді замінила Тамара Качала. Вона стала першою жінкою , яка зуміла очолити навчальний заклад за 55 років.
Амбітні плани, європейський розвиток і розширення можливостей самореалізації для студентів та викладачів. Саме такі вектори розвитку для ВУЗу визначала нова очільниця.
Однак протриматися у кріслі ректора Тамарі Качалі вдалося лише рік.
Фахівця декілька разів публічно через ЗМІ звинуватили у наявності корупційних схем в університеті, поборах та звільнення неугодних. Також у медіа активно поширювалася інформація про можливе об’єднання ЧДТУ із ЧНУ.
Довелося у справу втручатися самим студентам, які перед ОДА влаштували акцію проти можливого об’єднання двох вишів.
Тодішній ректор, звісно, всі звинувачення спростовувала, але міністерські перевірки у навчальний заклад через скандали почастішали. Важко сказати, чи саме це стало остаточною причиною, однак 18 червня 2015 року на сайті Міністерства освіти і науки України було розміщено наказ про дострокове розірвання договору зі спеціалістом, відповідно до 8 статті 36 Кодексу законів України про працю.
Однак із рішенням Тамара Качала не змирилася, назвала це “рейдерством в університеті” та у судовому порядку взялася його оскаржувати. Мовляв, на момент звільнення вона перебувала на лікарняному. Тому дії Міністерства освіти і науки були протизаконним.
Натомість тодішній профільний міністр Сергій Квіт чітко зазначив, що фахівець більше точно не буде очолювати ЧДТУ.
А тим часом в.о.ректора було призначено Сергія Назаренка - доктора економічних наук, доцента, професора кафедри економічної теорії та банківської справи.
Його головним завданням було стабілізувати ситуацію, яка останнім часом навколо черкаського вишу була надмірно емоційною. Звісно, що такі речі точно не йшли на користь іміджу навчального закладу серед майбутніх абітурієнтів. Також необхідно було підготувати ВУЗ і до нових виборів ректора, які були заплановані на весну 2016 року.
Й справді, 24 травня 2016 року в ЧДТУ пройшов перший тур таких довгоочікуваних виборів, за результатом яких далі пройшли два кандидата – Сергій Назаренко та Максим Мусієнко. Саме із них довелося вибирати колективу в другому турі.
У підсумку фінальний результат від 1 червня було анульовано, адже відразу 121 бюлетень було визнано недійсним: на них не було жодних поміток. До того ж, жоден із кандидатів не набрав більше 50 % голосів.
Зокрема, Максим Мусієнко – 45,19 %, а Сергій Назаренко – 30,19 %.
До того ж, дехто із членів комісії повідомляв про факти зникання відміток у недійсних бюлетенях. Мовляв, позначки були зроблені зникаючими чорнилами. На місце інциденту навіть приїжджали представники правоохоронних органів та забрали на перевірку такі загадкові аркуші та ручки.
В.о.ректора Сергій Назаренко був готовий організувати навіть третій тур виборів, щоб остаточно розставити всі крапки на “і”.
Однак іншу думку із цього приводу мали у Міністерстві освіти та науки України. Так, за указом профільного міністра Лілії Гриневич від 9 червня 2016 року, виконуючим обов’язки ректора було призначено першого проректора університету Олега Григора. Такі дії заступник голови Черкаської ОДА Віталій Коваль пояснив бажанням вкотре зняти напругу навколо навчального закладу.
Працівники вишу просили Міністерство провести перевибори вже другого туру, однак законних підстав для цього не виявилося. Тому було прийняте рішення щодо проведення нових виборів ректора. А Олегу Григору надали час для проведення випуску, вступної кампанії і організації процедури чергової спроби волевиявлення у навчальному закладі.
Через півтора місяці, 28 липня 2016 року, суддя Придніпровського районну суду м. Черкаси задовольнив позов екс-ректора Тамари Качали про поновлення її на посаді. Але представники Міністерства, не довго думаючи, подали апеляцію на це рішення.
Вже 18 жовтня 2016 року настав час вкотре спробувати обрати такого довгоочікуваного керівника навчального закладу. Але і на цей раз без сюрпризів не обійшлося. Під час активного виборчого процесу від аноніма надходить телефонне повідомлення про замінування навчальних корпусів та гуртожитку. Під стіни навчального закладу оперативно прибуває кінологічна служба, людей екакуюють, вибори призупинені…
Вибухівку, на щастя, так і не знайшли, тому процедура голосування була все-ж таки продовжена. За результатами у другий тур вийшли Олег Григор та Максим Мусієнко, які у кінці місяця посперечаються за вакантну посаду.
26 жовтня – це чергова година “X” для одного із найбільших навчальних закладів Черкащини. За іронією долі, напередодні, 25 жовтня, в обласному Апеляційному суді відбудеться фінальне засідання у справі Тамари Качали.
А от чи будуть ці події приводом прирівняти їх до чергової кінострічки – стане відомо вже незабаром.
Підготував Сергій Стасько
Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть частину тексту і натисніть Ctrl+Enter