Що будують на черкаській вулиці, яку називають "воротами до набережної" ?
Реклама
Реклама
Про неї свого часу у Черкасах найбільше говорили, писали та сперечались. Вона стала приводом для організації громадських слухань та бурхливих мітингів. Наразі вулиця Героїв Дніпра, здається, сьогодні не викликає тих емоційних сплесків, які вирували ще рік тому. Все навколо неї нині буденно. Тому й цікаво дізнатись, що криється за тою „тишею“, і що, врешті, вимальовується з резонансної реконструкції однієї із найсучасніших вулиць у Черкасах.
З чого все починалось?
Вулиця Героїв Дніпра, як відомо, географічно знаходиться, в мікрорайоні „Митниця“. Вона, як і більшість інших автодоріг у Черкасах, потребувала негайного капітального ремонту. Та, ні! Вже не просто потребувала, а „кричала“ про необхідність розпочати робити хоча б щось. Звісно, якби вулиці вміли розмовляти!
Що стосується вул. Героїв Дніпра, то про неї вперше у міській раді заговорили ще при Борисі Євмині, в його бутність заступником міського голови в 2013 році. Саме йому було доручено навести лад із черкаськими дорогами. Чиновник, вочевидь, не міг не визнати, що стан дорожнього полотна на вулиці Героїв Дніпра є таким, що ніякий ямковий ремонт вже не врятує. Ще б пак, протягом останніх років там жодного разу не проводились капітальні роботи з асфальтування.
А владцям знову довелося міркувати, що ж робити зі всім цим неподобством.
Згодом, дійшли думки, що тут таки конче необхідна кардинальна реконструкція. Тим паче, що вулиця прямує уздовж Дніпровського берега, де власне проводять своє дозвілля більшість містян, нерідко гостей та мешканців будинків, які є „сусідами“ самої вулиці.
У 2015 році за справу взялися проектанти та архітектори. Їх проекти потім прискіпливо розглянули на архітектурній нараді. Але однозначного рішення — якою має стати вулиця Героів Дніпра, тоді так і не винесли. Тому поклалися на думку громади та винесли питання на громадські слухання.
Слухання виявились доволі гучними — в актовій залі ЗОШ №31, де каменюці ніде було впасти.
Кожен із представлених на розсуд проектів для більш гарної візуалізації та більш детальної і продуктивної дискусії був розміщений на банері у залі.
Фото - Сергій Одарич/Facebook
До речі, громадські слухання проводилися за участі тодішнього міського голови Сергія Одарича, який зауважував:
“Проектанти намагаються зробити пріоритет для автомобілів. Тоді як я наполягаю, аби головні акценти в реконструкції вул. Героїв Дніпра було зроблено на зручності та комфорті переходів та велосипедистів. Адже ця вулиця пролягає повз берегову смугу, та має нести певне рекреаційне навантаження”.
„Автобан“ з багатосмужним інтенсивним рухом Сергій Олегович категорично відкидав.
“Вулиця Героїв Дніпра не повинна бути транзитною та відокремлювати мешканців мікрорайону від берегової смуги”, - акцентував Одарич.
Він наполягав на двох смугах руху, парковочних карманах, велодоріжках, прогулянковій алеї та мощених плиткою тротуарах. Проект, який лобіював Сергій Олегович, також передбачав звуження дороги на переходах та дренажний газон з обох боків.
З мером тоді ніяк не хотів погоджуватись один із поважних проектантів Адам Заїка. Мовляв, потрібно ж думати на перспективу! Тому варто будувати саме 4 смуги руху. Бо кількість автомобілів з роками буде лише збільшуватись. Хоча за багатосмужність довелося б пожертвувати зеленою зоною та трохи і пляжними територіями.
“У нас, на жаль, дуже невеличка ширина вулиц у так званих червоних смугах. Вона затверджена міською радою. Це – 35 метрів. Нам не вистачає, навіть, якщо робити 12 метрів. Озеленювати особливо не має що - 1 ряд дерев, 1 ряд кущів”, - висловив свою думку Адам Заїка.
Звісно, інші думки розділились - хтось ухопився за ідею зберегти рекреацію, а хтось - за безперечний комфорт автовласників.
Так що ж будують сьогодні?
Проект авторства Адама Заїки, який врешті став переможцем тендеру, передбачає будівництво нового автошляху у три черги.
Про це розповіли Zmi.ck.ua у департаменті архітектури, містобудування та інспектування Черкаської міськради.
“Перша черга реконструкції вулиці Героїв Дніпра передбачає прокладання нової дороги на відрізку від вул. Сержанта Жужоми до вул. Богдана Хмельницького. Друга черга - від вул. Богдана Хмельницького до вул. Сержанта Смирнова. Роботи на цьому відрізку виконуватиме наше підприємство, яке виграло тендерний конкурс”, - розтлумачує заступник генерального директора ПП „Дорстрой“ Ігор Відлий.
Реконструкція, за словами Ігоря Володимировича, передбачає повну заміну дорожнього полотна у два шари: нижній шар 8 см, верхній - 5 см. На дорозі передбачено дві зупинки громадського транспорту, тимчасові автомобільні стоянки для автотранспорту (так звані „кармани“ ). До кожного житлового будинку будуть виконані нові заїзди. Уздовж дороги з обох боків буде викладено плиткою красивий двокольоровий тротуар для пішоходів. По краю лівого тротуару (ближче до Дніпра) буде влаштовано велодоріжку.
Передбачена також зливова каналізація - її будують в комплексі зі всіма дорожніми роботами. Завдяки цьому дощові води будуть потрапляти до спеціальних колодязів. Загалом на вул. Героїв Дніпра будуть задіяні 20 дощоприймачів, які убезпечать вулицю від руйнування, що зазвичай спричиняють утворені озера після великих злив.
Щодо освітлення, то оновлена вулиця буде у цьому плані доволі безпечною. Ліхтарі будуть освітлювати вулицю з двох боків.
Звісно, підрядника нині підганяє погода, яка стає все більш примхливою.
“Ми тому і „педалюємо“ зараз питання якнайшвидшого укладання асфальто-бетону, поки дозволяють погодні умови, бо плитку на тротуарах можна облаштовувати у будь-який час і при будь-якій температурі, а асфальт лише при певних температурах та вологості”, - зауважує Ігор Відлий.
Що зроблено і що робиться
По вулиці Героїв Дніпра також вже розпочали укладати водогін з боку Дніпра. Ці роботи планують завершити до 5-6 жовтня.
Про це нашому виданню повідомив директор департаменту архітектури та містобудування Черкаської міської ради Артур Савін.
“По вулиці Героїв Дніпра повністю поставлені переходи для перенесення водогону. По завершенню цих робіт планують укладати асфальт. Але однозначно будемо спостерігати за погодними умовами”,- зазначив Артур Олександрович.
Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть частину тексту і натисніть Ctrl+Enter