Сильний кулак. 5 бійок на Черкащині через політику
Реклама
Реклама
На останній сесії Смілянської міської ради депутати відправили у відставку міського голову Олексія Цибка. Цьому передувала бійка, яка сталася між активістами “Правого сектору” та помічником мера Камілем Валетовим.
Черкаські поліцейські відкрили кримінальне провадження за ст. 296 КК України (хуліганство).
Учасники “боксерського поєдинку” швидко стали популярними, адже ця новина швидко облетіла не тільки провідні всеукраїнські видання, а й потрапила в об’єктив “дружніх” російських ЗМІ.
Видання Zmi.ck.ua вирішило пригадати гучні випадки на Черкащині після Революції Гідності, коли ораторське мистецтво швидко трансформувалося у з’ясування стосунків за допомогою кулаків.
18 жовтня 2014 року
Напередодні позачергових парламентських виборів кандидат у народні депутати по 195 виборчому округу Володимир Зубик у Палаці молоді в Черкасах організував для людей похилого віку концерт, на якому збирався агітувати голосувати за себе.
Захід обірвали молодики у балаклавах, які увірвалися до залу і почали бити охорону кандидата в нардепи.
Заради справедливості варто відзначити, що напередодні штаб політика попереджали про можливі інциденти під час його зустрічі із виборцями, однак він не дослухався до "дружніх" порад.
У підсумку Володимир Зубик через тиждень впевнено переміг на виборах і вдруге поспіль від цього округу став народним депутатом України.
10 лютого 2015 року
На позачерговій сесії Чигиринської районної ради стала сутичка між прихильниками тодішнього голови РДА Олександра Дісканта та його опонентами.
А все через можливість розгляду питання на сесії про звернення до Президента України з проханням залишити Дісканта на тій посаді (бо його мали звільнити). Голова РДА наполягав, щоб це питання включили у порядок денний, а депутати проголосували. Іншої думки був голова райради Петро Литвин. Мовляв, це питання – не позачергової сесії, воно вимагає обговорення в комісіях.
Через місяць після цих подій Президент України Петро Порошенко підписав указ про звільнення Олександра Дісканта із посади голови Чигиринської РДА.
14 листопада 2015 року
За день до голосування сталася бійка між кандидатами на посаду міського голови Черкас Анатолієм Бондаренком та Сергієм Одаричем.
Конфлікт стався біля обласної телерадіокомпанії “Рось”. Одарич заявляв, що після прямого ефіру на виході зі студії його зустрів Бондаренко із трьома однопартійцями та вдарив у обличчя, розбивши окуляри.
Прес-служба черкаської обласної організації ВО “Батьківщина” дала альтернативну версію подій. Мовляв, конфлікт виник у коридорі телестудії, де кандидат Бондаренко очікував свого виступу у прямому ефірі. В цей час у супроводі охорони зі студії вийшов Одарич. Охоронці начебто раптово накинулись на Бондаренко із кулаками, а один із них почав розмахувати пістолетом.
Відео із тієї конфліктної ситуації немає, тому важко сказати, хто ж із кандидатів насправді говорив правду.
Однак на виборах у другому турі переміг Бондаренко і став міським головою Черкас після 9 років керівництва Одарича.
26 лютого 2016 року
Член виконкому Роман Ганзевич та активіст Руслан Тимків обмінялися стусанами під час засідання виконавчого комітету Черкаської міської ради.
Під гарячу руку потрапив також інший член виконкому Іван Кієнко.
Так завершився спір з питання створення комісії, яка обстежуватиме якість ремонту доріг у Черкасах.
Спочатку між чоловіками виникла словесна перепалка. Після взаємних образ активіст у камуфляжі кинувся на Ганзевича. Вгамувати Тимківа зуміли лише у коридорі.
Черкаський політичний експерт Максим Михлик переконаний, що публічна бійка може бути продовженням політичної боротьби, але іншими методами.
“В окремих випадках подібні конфлікти можуть статися через емоції, без жодного політичного підґрунтя. Але трапляються ситуації, коли бійка є справді продуманим кроком для прийняття “правильних” рішень”, - зазначив Максим Михалик.
Експерт переконує, що від правоохоронних органів не слід чекати миттєвої реакції після публічного “боксу”.
“Кримінальне провадження відкривається швидко. Але ж скільки часу воно потім розслідується. Це, зазвичай, дуже тривалий процес”, - констатував Максим Михлик.
Відео сайтів "Прочерк", "Про Головне", видання "Газета по-українськи".
Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть частину тексту і натисніть Ctrl+Enter