За що жителям Черкас слід подякувати Одаричу?
Реклама
Ера Сергія Одарича на посаді міського голови Черкас офіційно завершена. Міська ТВК визнала новим мером міста Анатолія Бондаренка.
За що кожен черкасець може сказати “дякую” Сергію Одаричу, який перебував на посаді майже 9 років?
1. Сквери та парки у Черкасах (стан, освітлення).
Саме із приходом Сергія Олеговича на посаду міського голови у 2006 році парки та сквери отримали справді друге життя. У 2007 році з його ініціативи було створено комунальне підприємство “Дирекція парків”, яке безпосередньо займається доглядом та вдосконаленням цих місць.
Більше того, на свята черкасці, здебільшого, головним місцем для відпочинку обирали саме міські сквери та парки.
2.“Черкаські Мавпи”
У Черкасах ніколи не було професійної баскетбольної команди, тому Сергій Одарич в цьому плані став інноватором. На баскетбольній карті України з’явилася помітна команда, яка змусила із собою рахуватися навіть визнаних вітчизняних баскетбольних грандів. Борд при в’їзді у місто – “Черкаси - столиця баскетболу” важко забути.
Будемо відвертими, до столиці ми не дотягнули й понині, однак правильна клубна стратегія з виховання молодих талантів дає свої результати. Чого лише вартий переїзд одного із найбільш талановитих молодих баскетболістів Європи, вихованця “Черкаських Мавп” Святослава Михайлюка в США. До речі, свого часу також із Черкас переїздив в НБА відомий баскетболіст Кирило Фесенко.
P.S. Так, “Черкаські мавпи” створили у 2003 році, однак активна фаза їхнього розвитку почалася саме із 2006 року.
3. Пам’ятник Леніну
Саме Сергій Одарич у 2008 році активно посприяв зникненню пам’ятника Леніну із центральної площу Черкас, яку потім перейменували на «Соборну». Інше питання, що пізніше були рішення судів про повернення пам’ятника на місце.
Але й тут Сергій Одарич наперед підстрахувався, місто передало площу на баланс області, а пам'ятник прибирали саме із міської території. Тому вийшов правовий колапс.
Отже, якби тоді не активність Одарича, не виключено, що Ілліч простояв до 2014 року, коли б його вся черкаська громада прибрала власноруч.
4. “Долина троянд”
Справді, ця територія також є на балансі “Дирекції парків”, однак ми вирішили виокремити її.
Це місце у більшості містян стало найулюбленішим для відпочинку. Особливо під час масштабних свят. Раніше у такі дні рух центральною площею Черкас був призупинений, адже люди відпочивали.
Але рішення створити “Долину трояд” влучило точно в ціль. Місто на свята не є перевантаженим, а черкасці отримали багато простору для відпочинку на природі, не далеко від Дніпра.
5.Фестивалі
“Трипільські зорі”, “Крижшталь”, “Древляндія”, “Сила борщу”, “Черкаські джазові дні”, “Черкаська Масляна” , “Живий Камінь”, “Черкаська Смакота”, “Танцюючий листопад”, “Білий рояль”.
Всі ці розважальні заходи під головування у місті Сергія Олеговича отримали як нове життя, так і поштовх для подальшого розвитку. Культурне життя містян набагато цікавішим та різноманітнішим.
6.Капітальний ремонт доріг
Можливо комусь у це важко повірити, але саме Одарич у 2011-2013 роках вперше за часів незалежності зумів капітально відремонтували основні дорожні магістралі Черкас. Гроші для цього отримали від випуску муніципальних облігацій.
Інша справа, що залишилося не менше проблемних ділянок по місту.
7.Відкриття ЦНАПУ
Влітку 2012 року на базі колишньої тютюнової фабрики відкрили ЦНАП, який був покликаний оптимізувати та полегшити отримання послуг для громадян. І у грудні 2014 року його визнали одним із кращих центром надання адміністративних послуг в Україні.
8.Налагодив міжнародну співпрацю
З 2008 року Черкаси співпрацюють із ЄБРР. Також партнерами міста є “Світовий банк” і Нефко. Хоча тут є й інша сторона медалі.
9. Спортивні майданчики
Спортивних майданчиків місцевого підприємства “Темп”, (до якого відношення також має Одарич) у черкаських дворах десь так само, як і від “Азоту”, можливо, навіть більше.
І не важливо, за які кошти вони були встановлені: бюджетні чи приватні. Сергій Одарич до їхньої появи тим чи іншим чином також причетний. Головне, що для дітей з'явилися сучасні майданчики для розваг.
10. Не дав стати народним депутатом від Черкас Валентині Жуковській
Містяни ще не забули яскравий парашутний стрибок Валентини Жуковської до Черкас у 2012 році на пост почесного президента “Азоту”. Ставлениця олігарха Дмитра Фірташа хотіла перемогти на виборах народних депутатів у 2012 від округу №194 із центром у місті Черкаси.
Яскравий піар, роль великої благодійниці. Сергій Олегович певний час публічно підтримував Валентину Борисівну. Саме тоді народився легендарний вислів Одарича, що “він і власну собаку зробить депутатом”.
Але у вирішальний момент, перед виборами, за його словами, Одарич відмовився підтримувати Жуковську. Хоча про це особисто просив тодішній голова АП Президента Сергій Льовочкін.
У підсумку вибори у Черкасах виграв опозиціонер Микола Булатецький, який на 12 тисяч голосів обійшов Жуковську. Але перемогу Булатецького брутально забрала тодішня влада. ЦВК визнала вибори у Черкасах недійсними. Але Жуковська все рівно не стала народним депутатом.
Підготував Сергій Стасько
Наступного разу читайте: “Що жителі Черкас ніколи не забудуть Одаричу?”
Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть частину тексту і натисніть Ctrl+Enter