7 основних моментів, які треба вже знати перед виборами на Черкащині
Реклама
З 5 вересня в Україні офіційно був даний старт місцевим виборам 2015.
Журналіст Zmi.ck.ua вирішив виокремити 7 основних моментів, які треба вже знати перед виборами на Черкащині.
Інформація зібрана на основі виступів на прес-конференції представників ГМ "Опора" і начальника УМВС України в Черкаській області Владислава Пустовара.
Потенційні кандидати почали всю агітацію задовго до офіційного старту перегонів.
Яскравою тенденцією є проведення різноманітних свят, екскурсій, ремонтних робіт під патронатом майбутнього кандидата. Формально ніхто не агітує, але всі знають, хто є організатором.
Не вистачає інформаційного забезпечення членам територіальних виборчих комісій.
Хоча кожного роду перед виборами проволяться відповідні навчання для членів комісій, але не всі хочуть йти у ногу із часом. Тобто, дотримуватися певних змін у виборчому законодавстві, які відбуваються. Особливо це стосується літніх людей, які не один раз працювали на виборах заходу чи робіт.
Виборець зацікавлений у підкупі.
Багато людей самі шукають можливості, щоб продати свій голос на виборах. Деякі партії цим активно користуються. Причому мова не завжди йде про гроші, а от, наприклад, встановлення спортивного майданчику у дворі будинку.
Переходи із партій в партію.
У більшості політичних сил до сих пір не спостерігається принципу партійності. У список набирають зовсім різних людей, які до виборів не мали жодного відношення до конкретної партії. Люди готові хоч на кожних виборах змінювати політичну силу, щоб потрапити у список. Все залежить від політичної кон'єктури.
Люди не допомагають у виявленні підкупу.
Здебільшого люди інертно ставляються до виявлення підкупу виборців. В окремих випадках на гарячі лінії дзвонять, повідомляють про підкуп, але жодних підтверджень цьому не надають. Таку позицію підтверджують і активісти, і правоохоронці. Більшість звернень не підтверджується.
Відео і фото - не завжди сприймається як доказ підкупу.
Здійснювати відео, фото або аудіо фіксацію підкупу можуть лише представники правоохоронних органів. Виключно за рішенням суду. Такі матеріали розглядаються як беззаперечний доказ.
Фото або відео підкупу з боку активістів, журналістів, людей можуть бути взяті до уваги, але у суді беззаперечним доказом не є.
АЛЕ(!). Відео підкупу з камер спостереження або зроблене відеореєстратором у машині буде розглядатися як прямий доказ.
Міліції важко боротися із "каруселями".
На виборах майже всі міліціонери задіюються для охорони громадського порядку на дільницях. "Інколи фізично немає людей, які б змогли виконати функцію документування по гарячим слідам підкупу виборців. А після виборів потяг вже пішов. Важко потім щось доводити", - говорить начальник УМВС України в Черкаській області Владислав Пустовар.
Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть частину тексту і натисніть Ctrl+Enter