Безсмертний розповів, чи є він технічним кандидатом в президенти від Порошенка та про підтримку поглядів Трампа та Макрона
Реклама
Колишній віце-прем'єр-міністр України Роман Безсмертний, який днями заявив, що балотуватиметься на пост президента, зустрівся із регіональними журналістами, аби висвітлити своє бачення політичної ситуації в країні, роль у ній журналістів, а також, щоб привітати медійників з їхнім професійним святом.
Як розповів Безсмертний, рішення балотуватися на пост президента не було спонтанним. Воно прийнято як аналіз того, що відбувається в Україні й власного досвіду. На запитання "Чому?" політик відповідає коротко: "Я втомився підносити патрони тим, хто відмовляється стріляти".
Політик переконаний, що влада має бути наближеною до людей, адже до місцевих діячів довіра є більшою, ніж до центральних у столиці. І саме з місцевого рівня в Україні повинен розпочатися процес відродження справжньої політики, похованої сьогодні на центральному рівні. Безсмертний також зазначив що в часи, коли більше 90% потреб людини може бути вирішено саме на рівні місцевого самоврядування, гроші в бюджетній системі "загнані" в центр. Тобто потреби зосереджені в одному місці, гроші в іншому, а повноваження "Бог знає де". Саме тому, коли виникає проблема, люди йдуть на Хрещатик, інтуїтивно знаючи, що тут можна знайти відповідь.
За його словами, Україна потребує серйозних змін в таких інститутах як парламент, уряд, суди, місцеве самоврядування. І насамперед потрібно позбутися дуалізму влади. Адже наразі кадрова політика - в Президента, а фінанси – в Кабінеті Міністрів. Окрім цього, Безсмертний зазначив, що він категорично проти збереження тих повноважень президента, які сьогодні у нього є, та заявив, що Конституція України потребує якнайшвидшого оновлення. Нагадаємо, Роман Безсмертний є одним із авторів Конституції.
У політика запитали, які він має стосунки з діючим Президентом, адже кажуть, що Роман Безсмертний є технічним кандидатом Петра Порошенка. На це він відповів, що не спілкується з Порошенком з моменту, коли вийшов з Мінського процесу.
"Тобто це вже майже два роки. У нас кардинально протилежні погляди на ситуацію з війною", - сказав Безсмертний.
Зараз його основна робота – це проведення лекцій, яка займає багато часу. На запитання журналістів, хто фінансує його кампанію, Безсмертний відповів, що постійно отримує пропозиції про фінансову підтримку, але такі інвестори наразі не бажають бути публічними.
Політик підтвердив, що поділяє погляди Макрона, Трампа та Орбана.
"Не дивлячись на те, що всі вони дошкульно б’ють по Україні, але із задоволенням буду бити по угорцям полякам і так далі. Я знаю їхні слабкі місця", - сказав Безсмертний.
На запитання, звідки майбутній кадидант на пост президента братиме кошти та на що робитиме ставку, Бозмертний відповів, що знає, які забрати гроші, команду та нюанси виборчої кампанії.
"Я керував виборами президентів, депутатів, партій. Тому старий інструмент, як зібрати гроші, команду, знаю технологію – із цим немає проблем, це можна зробити. Але перша проблема, яка виникає: кандидат – це не керівник процесу. І мене зараз найбільше турбує , коли я починаю втручатися в технологічний процес. Гроші – тут є декілька проблем. Перша – я не піду шляхом попередників. Вимога №1 – ти має публічно говорити, яку особу підтримуєш, і вона має це підтвердити це. Що стосується команди, зараз йде формування штабної команди, йде мова про тих, хто займатиметься виборчим процесом. Команда, яка пішла б разом із президентом - у мене є список від руки на 5 сторінка, кого б я хотів бачити із собою. Я не наважуюся поки з цими людьми говорити так відкрито, тому що думаю.. Один із них очевидний. Треба команда, яка займатиметься боргами України, також це питання війни, Криму, безпеки. Друге третє й четверте - я сам можу розповісти як треба робити", - розповів Безсмертний.
Довідка: Роман Безсмертний — український політик, державний діяч, дипломат, один із авторів Конституції України, кандидат політичних наук. Народний депутат України ІІ, ІІІ, IV та V скликань. З 1997 р. до 2002 р.— постійний представник Президента Кучми у Верховній Раді. У 2005-му р.— віце-прем'єр-міністр України з питань адміністративно-територіальної реформи. Голова Ради партії «Народний Союз — Наша Україна» (2005—2006), голова виконкому цієї ж партії (2006—2007), лідер фракції «Наша Україна» у Верховній Раді (травень — грудень 2006). Заступник Глави Секретаріату Президента України (2007—2008 р.). З лютого 2010 р. до червня 2011 р. — Надзвичайний і Повноважний посол України в Білорусі. Представник України в політичній підгрупі Тристоронньої контактної групи з мирного врегулювання ситуації на сході України. Безпартійний. Кандидат у Президенти України 2019 року.
Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть частину тексту і натисніть Ctrl+Enter