Будьте обережні: яких отруйних плазунів та комах слід остерігатися черкащанам
Реклама
Отруйні, але не смертельно. Черкащанам, можна сказати, пощастило. Навряд чи зустріч з місцевою гадюкою обернеться для них бідою. Місцеві отруйні змії та комахи, хоча і можуть боляче вкусити, але вони більше лякають, ніж фізично шкодять.
Фахівці розповіли сайту vikka.ua, яких плазунів та комах слід остерігатися у Черкаській області та що робити при укусі таких "хижаків".
Екскурсовод Національного історико-культурного заповідника "Чигирин" Ольга Галушко нещодавно побачила та сфотографувала у Холодному Яру гадюку Нікольського. Про зустріч із отруйною твариною вона написала у соцмережі та закликала людей бути обережними.
"Рідкісна, особливо на території правобережної України. Довжина може сягати близько 80 см і більше. Вельми красива пані. Чорна, як ніч. Досить спокійний характер, коли її не чіпати. Виповзає на сонце погрітись не далі двох метрів від гнізда. Інстинкт захисту потомства досить виражений. Тому не чіпайте її і гніздо – і вона вас не зачепить. Але коли помітили – не раджу ходити за нею чи навколо. Отруйна, але ж красива, аж до страху", – написала Ольга Галушко.
Facebook / Ольга Галушко
Вона зазначила, що натрапила на таку змію вперше, але лише за один день побачила у Холодному Яру дві таких гадюки.
У ці ж дні неабиякого галасу серед черкащан наробив її родич. Плазун заповз у приватний будинок та не на жарт налякав його хазяйку. На місце пригоди навіть викликали представників ДСНС. Але півтораметровою змією виявився звичайний вуж.
За словами директора черкаського зоопарку Євгена Вана, люди часто піднімають зайвий галас щодо плазунів. Смертельно отруйних змій чи комах на території Черкащини не проживає, – запевняє фахівець.
Тим не менш, тимчасову шкоду здоров’ю дехто з місцевих плазунів нанести може.
Гадюка Нікольського / prostozoo.com.ua
"У Черкаській області водяться три види гадюк. Всі вони є в наших експозиціях: це гадюка звичайна, гадюка Нікольського та степова гадюка", – зазначає фахівець.
Звичайна гадюка / prirodaukraine.pp.ua
За його словами, для того щоб гадюка вкусила, людині треба постаратися. Адже хижаки намагаються триматися подалі від людей.
Степова гадюка / komahy.com
"Внаслідок укусу можуть виникати місцеві реакції, як, наприклад, після укусів ос та бджіл, або загальні. Людину може нудити, може погіршитися самопочуття", – пояснює Євген Ван.
Крім змій, на Черкащині слід остерігатися отруйного укусу павука тарантула. Для людини його укус схожий на укус шершня і серйозної загрози не несе.
Павук тарантул / zapoved-kursk.ru
Інша справа – павук каракурт, або Чорна вдова. Його укус в 50 разів отруйніший, ніж у тарантула. Без належної медичної допомоги людина може померти. На щастя, такі павуки на території Черкащини не трапляються. Але, за словами Євгена Вана, отруйні комахи мешкають у сусідній Кіровоградській області.
Павук каракурт / barnaul.fm
Ще менше небезпеки для людини несуть водні мешканці. На Черкащині немає отруйних риб чи комах.
Як зазначають медики, сироватки від зміїної отрути, як і від ботулізму та кліщового енцефаліту, в Україні немає.
"При укусі необхідно попросити допомоги у медиків. Черкащанам рекомендував би звернутися до приймального відділення лікарні швидкої невідкладної допомоги. Правильно оброблена рана та своєчасне звернення до медпрацівників – це все дуже швидко усуває важкі клінічні картини", – пояснює директор департаменту охорони здоров'я Черкаської міської ради Олег Стадник.
За його словами, поміч при укусі отруйних змій чи комах передбачає місцеве лікування, загальне лікування і, за потреби, перебування у реанімаційному відділенні.
Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть частину тексту і натисніть Ctrl+Enter