Черкаські першачки йтимуть до школи по-новому
Реклама
Нові правила зарахування дітей до перших класів навчальних закладів середньої освіти оприлюднили в Законі України "Про освіту". Першачки йтимуть до школи відповідно до територіальної прив’язки.
Про це повідомив Сергій Воронов, директор Департаменту освіти та гуманітарної політики.
Чиновник зазначає: "Вже найближчими днями буде оприлюднено для громадського обговорення проект рішення про закріплені території та мікрорайони до тих чи інших шкіл міста Черкаси. Нам важливо почути всі зауваження та питання, пропозиції та настанови. Якщо зауваження будуть слушні та конструктивні – вони будуть обов’язково враховані. Якщо зауваження відхилим, то обов’язково аргументовано".
Натомість, як зазначає видання "Українська правда", уже з нового, 2018-2019-го, навчального року до першого класу для зарахування до першого класу не потрібна буде навіть присутність дитини під час подання заяви до школи. Саме так мають працювати нові правила вступу до школи без конкурсів та додаткових випробувань, які підготували в Міносвіти.
Крім того, у разі нестачі учнів, які претендують на першочергове зарахування, на вільні місця зможуть претендувати діти з інших територіальних округів – їх зараховуватимуть за датою народження, тобто старші діти матимуть пріоритет. За таким же принципом зараховуватимуть учнів у випадку, якщо кількість майбутніх першокласників, що проживає в територіальному окрузі, перевищить кількість місць у школі.
Відповідно до проекту наказу МОНу, передбачається, що до 31 травня один з батьків майбутніх першокласників має подати до навчального закладу пакет документів: заяву до школи, за якою закріплене місце проживання дитини, копію свідоцтва про народження, або документа, що засвідчує особу, та медичну довідку.Верифіковувати дані з місця проживання першокласника, відповідно до порядку, можна лише документальним методом.
До переліку документів, за якими можна засвідчити своє право відвідувати ту чи ту школу, заразували: документи, у яких вказане місце реєстрації (паспорт, посвідчення біженця тощо), або документи, що підтверджують місце проживання. Це означає, що місце проживання можна підтвердити або пропискою, або дійсним договором оренди житла у відповідному районі.
Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть частину тексту і натисніть Ctrl+Enter