Місцева влада має компенсувати різницю в тарифі на тепло, - Анатолій Нужний
Реклама
Українська влада переклала відповідальність за затвердження нових тарифів на тепло та гарячу воду до рівня місцевих рад. У такій ситуації місцеві влади постали перед вибором: підняти тарифи до непідйомного для середньо статистичного українця рівня чи зберегти минулорічні тарифи на тепло, компенсуючи різницю витрат з бюджету міста.
Про це заявив голова Черкаської обласної організації політичної партії "Наш край" Анатолій Нужний.
За його словами, цього року підприємства купують газ за ціною у 8 разів вищою від собівартості. Так, наприклад, для населення вартість гігакалорії збільшилася майже на 400 грн (коштувала 1255,02 грн - тепер 1652,73 грн), щодо бюджетних установ - то тут нова вартість гігакалорії складає 2774,56 грн, в той час, як коштувала 1171,97 грн.
«Ще минулий опалювальний сезон показав неплатоспроможність українців, оскільки більша частина населення вже тоді не була в змозі сплачувати комуналку. У зв'язку з чим комунальні підприємства опинилися на межі банкрутства, з величезними боргами. Цього року ситуація ще більш небезпечна і може призвести до катастрофічних наслідків і для людей, і для стратегічних підприємств», - наголосив голова Черкаської облорганізації "Нашого краю".
28 вересня виконавчий комітет Черкаської міської ради після доповіді директора КП "Теплокомуненерго" таки прийняв рішення і затвердив підвищення тарифу на тепло та гарячу воду.
«Я переконаний і це очевидно, що єдиний вихід із ситуації, враховуючи і витрати, які несуть комунальні підприємства, і неспроможність людей сплачувати за компослуги, - це компенсувати різницю від тарифу за рахунок місцевого бюджету. Можна і потрібно віднайти будь-які рішення на рівні влади, але піднімати тарифи не можна категорично», - підкреслив Анатолій Нужний.
Керівник обласного осередку "Наш край" констатує, що соціологічні дослідження яскраво демонструють тотальну збіднілість людей, і підвищувати тарифи за таких умов не можна категорично.
«Якщо у попередні роки тарифи "кусалися", то цього року вони просто "з'їдатимуть" те, що українцям вдається заробляти. До того ж ситуація і з умовами отримання субсидії не дає можливості зняти частину фінансового тягаря з людей, тому міська влада, маючи механізм надання субвенції своїм комунальним підприємствам, повинна стати на бік людей, які повірили і довірили їй своє життя, комфорт і безпеку», - додав він.
Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть частину тексту і натисніть Ctrl+Enter