На черкащан чекає пеня за невчасну сплату комунальних платежів
Реклама
Дев'ятого листопада Верховна Рада України ухвалила Закон України 1581-д "Про житлово-комунальні послуги", згідно з яким для населення вводиться пеня за невчасну сплату за комунальні послуги. Про це йшлося на прес-конференції "В Україні вводиться пеня за прострочення сплати послуг ЖКГ".
Про це пише "Zabeba.Li".
Тепер за свій будинок відповідатимуть самі мешканці
Ухваленим законом проведене перенесення відповідальності з балансоутримувача житлового фонду міськради на мешканців. Або ця відповідальність тепер буде лягати на ОСББ, або на керуючу компанію (обрану загальними зборами мешканців багатоквартирного будинку або ж призначену їм управлінням житлового господарства компанію).
У нинішній редакції закону з управління житлового господарства міськради функції контролю за якістю наданих комунальними підприємствами послуг зняті і передані ОСББ або керуючої компанії (далі - управитель).
Одночасно в закон про місцеве самоврядування доданий пункт про те, що міська рада зобов'язана протягом ще близько 10 років фінансувати капітальні ремонти багатоквартирних будинків у межах відповідних місцевих комунальних програм. Також вводяться штрафи за затягування проведення аварійно-відновлювальних робіт на будинку на кожну конкретну службу і за кожен конкретний випадок. І виплати грошової компенсації мешканцям у вигляді перерахунку за кожен випадок неналежного виконання робіт або неякісного надання послуг.
За контроль якості управителям доведеться платити абонплату
Новою редакцією закону про послуги ЖКГ населенню передбачена норма укладення договорів між споживачами послуг (мешканцями) та їхніми постачальниками.
"Зрозуміло, що персонально мешканці кожної квартири укладати такі договори з комунальними підприємствами не будуть. Це завдання ляже на плечі керівництва ОСББ або управителя. І якщо з ОСББ все зрозуміло, то за цю роботу, а також за виконання аварійних робіт на будинку управителю доведеться мешканцям платити абонплату. Ще такий нюанс: якщо раніше усі послуги управителя - прибирання дворів і під'їздів будинків, озеленення та інші послуги, а також зарплата співробітників керуючої компанії входили в загальну квартплату, то тепер абонплата буде платитися сама по собі, а решта послуг управителя - самі по собі. Причому тарифи на послуги з прибирання території і т.д., що виконуються управителем, буде встановлювати Кабмін України. З коригуванням, як мінімум, раз на рік. А стежити за тим, мете двірник ваш двір чи ні, доведеться вже самим мешканцям. І домагатися у управителя перерахунку послуг двірника за кожен день, коли двір не підмітають, наприклад", - розповів економічний експерт Михайло Крапивко.
Ваш будинок - ваша турбота
За словами юриста Антона Деньгуб, говорити про остаточну редакцію цього закону зарано, оскільки його ще чекає доопрацювання та узгодження.
"Це - чергова і, можливо, остання спроба донести до нашого народу думку про те, що турбота про будинок, в якому ви живете, служив ще якомога більше років, - ваша особиста турбота. Інша справа, що вводити все це треба було поступово, почавши ще років 12 тому, а не методом - "нате вам з завтра!»". Тоді б народ звик до цього стану справ, і не хапався б в жаху за голову. Але маємо те, що маємо ", - сказав Антон Деньгуб.
Також треба розуміти, що з введенням закону в дію зміниться і поняття "аварійні роботи". Тобто, якщо аварійна ситуація виникла з вини, припустимо, прориву труби опалення на підході до будинку, оплачувати її буде теплопостачальна організація. Якщо раптом потік дах, за яким повинен дивитися управитель, то це за його рахунок. А за забиту ганчіркою каналізацію - мешканці персонально.
Коли ж все це почнеться?
Окремі положення закону будуть вступати в силу в різний час. Частина з них - через три місяці після його вступу в силу (орієнтовно - з квітня 2018 року) частина - з 1 липня 2018 року. А ось пеня в розмірі 0,01% від суми до оплати за кожен прострочений день платежу, так само як і штрафи за затягування проведення аварійно-відновлювальних робіт та компенсації за неналежне виконання робіт або неякісні послуги - з 1 січня 2019 року.
Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть частину тексту і натисніть Ctrl+Enter