Неймовірні села України: Чубівка із Черкаської області
Реклама
Село Чубівка, що на Черкащині, можна охарактеризувати як депресивние: там всього 120 дворів, а середній вік жителів 60 років.
Село почало занепадати після розвалу колгоспу-мільйонера. У селі працює тільки один підприємець-фермер Андрій Пашковський, який займається виробництвом перепелиних яєць, інформує AgroPortal.
На високих пагорбах села росте багато медоносних трав і акацій, тому люди тримають бджіл і виробляють мед.
В даний час в селі Чубівка бджільництвом займаються не менше 15 дворів, а щонайменше 30 дворів займаються розведенням кроликів.
Чубівка є своєрідними північними воротами Холодного Яру. Холодний Яр - реліктовий лісовий масив, який має історичне та природоохоронне значення. Урочище має площу 6804 га і розташований на території двох адміністративних районів Черкаської області - Чигиринського та Кам'янського, а також двох лісництв Державного підприємства «Кам'янське лісове господарство» - Креселецького та Грушківського. Лісовий фонд урочища Холодний Яр представлений переважно високопродуктивними насадженнями штучного походження.
За кількістю унікальних археологічних, історичних, наукових об'єктів, а їх тут налічується понад 150 найменувань, Холодний Яр посідає перше місце в Україні. У лісовому масиві і на полях навколо нього розкидані кургани скіфської епохи і більш пізніх епох. У Холодному Яру археологи знайшли сліди всіх археологічних культур, починаючи з трипільської рільничої культури, яка зародилася в лісостеповій зоні України за 5-4 тисячі років до нашої ери.
У Холодноярських лісах збереглися залишки кількох древніх городищ, оточених земляними валами, висота і ширина яких до сих пір вражає, а також руїни підземних церков і печер.
Місця відомі своєю історією, овіяні народними легендами та міфами, оспівані в літературі, живописі і в народній творчості приваблюють туристів, тому в Чубівці не зневажають зеленим туризмом.
Агросадиба «Добра хата» являє собою старовинну глинобитну українську хату, обкладеною цеглою. У будинку стоїть піч з плитою і лежанкою. Є червоний кут і кут старовинних речей. Навколо будинку розташований великий двір. У дворі колодязь, літній душ, сарай, літня кухня, великий навіс з очеретяним дахом для проведення масових заходів, місце для багаття, туалет. Територія двору оформлена в традиційному ландшафтному стилі, прикрашена клумбами квітів і трав, чагарниками і молодими деревами.
У декількох кілометрах від садиби «Добра хата» на іншій горі села Чубівка, серед тихої і прекрасної української природи розташовуються старовинна обитель народної духовності - чоловічий Свято-Онуфріївський монастир. З нього в літню погоду видно жіночий Свято-Троїцький Мотронинський монастир. Неподалік розташовані древні скіфські кургани.
У Чубівці функціонує оздоровчо-реабілітаційний комплекс «Сторожова застава».
Багаторічний досвід показує, що залучення дітей та молоді до занять спортом, а тим більше національними бойовими мистецтвами, а саме «Бойовий гопак», який має належну морально-етичну основу, сприяє не тільки загальному їх оздоровленню, але також дозволяє значно змістовніше організувати їх дозвілля. Ефективно протидіє схильностю до куріння, алкоголю, наркотиків і вуличного хуліганства, створює умови для гармонійного розумового, фізичного і духовного розвитку.
Під час занять діти мають можливість розповідати історії свого життя, що полегшує процес фізичної роботи і дозволяє особистості розкритися і показати себе.
Як дістатися: Від села Чубівка до міста Чигирин - 45 км., До міста Сміла - 25 км., До міста Поле - 30 км. Село Чубівка знаходиться на кордоні чотирьох районів Черкаської області: Черкаського, Смілянського, Чигиринського та Кам'янського.
Подорожуючи в село на автомобілі, відстань від міста Черкаси складе приблизно 24 км. Відстань від траси Черкаси - Чигирин складе 8,5 км. При проїзді у громадському транспорті з міста Черкаси (Автостанція «Центральний ринок»), тривалість поїздки складе приблизно 40 хв.
Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть частину тексту і натисніть Ctrl+Enter