Осінній призов: чи ловитимуть черкащан у нічних клубах?
Реклама
Вигадують хвороби та приносять "липові" довідки, проте є й ті, хто приходять самі до військкоматів. На Черкащині триває осінній призов. Близько п’ятисот юнаків із області мають відправити на службу до 30 листопада. Усього ж в Україні заплановано призвати майже десять із половиною тисяч строковиків.
Про це пише "Громадське ТБ. Черкаси".
Сьогодні призову підлягають чоловіки у віці від 20 до 27 років, які не служили раніше і не мають права на звільнення або відстрочку від військової служби. 18-19-річні юнаки теж можуть служити, але у випадку особистої згоди і за умови укладення контракту.
"Уже відібрано понад чотириста юнаків. Залишилося близько ста осіб відібрати, провести медичні огляди і протягом двох тижнів відправити на службу. Укомплектовуємо лави Збройних Сил, Національної гвардії та Державної спеціальної служби транспорту", – розповідає обласний військовий комісар Євген Курбет.
На початку місяця військові з поліцією влаштовували рейди нічними закладами Києва та Львова. Тільки у столичному клубі тоді затримали 12 потенційних призовників. До таких радикальних методів на Черкащині вдаватися не будуть, переконує Євген Курбет.
"Підготовчі заходи були проведені майже в усіх районах. Поки що зривів у щотижневих графіках відправок призовників не було. Кращими на сьогодні є Драбівський, Жашківський, Уманський, Христинівський та Чигиринський райони. Вони завершили на сто відсотків відбір. Поки що відстають Тальнівщина, Чорнобаївщина, Золотононіщина та Маньківщина. В обласному центрі ситуація задовільно стабільна. Із майже 90 потрібних призовників уже відібрали понад 80 відсотків", – зазначає обласний військовий комісар.
Із усіх юнаків призовного віку в області придатними до служби є третина.
Близько 30 відсотків – це неявка до військкомату, ще близько 30 відсотків не можуть служити за станом здоров’я та 10-15 відсотків юнаків мають право на відстрочку з тих чи тих причин (за сімейними обставинами, у зв’язку із навчанням чи виконанням професійної діяльності).
"Усі повинні розуміти, що в країні непроста ситуація. Підготовка призовників не передбачає залучення їх до виконання завдань у зоні АТО, однак несення служби у пунктах постійної дислокації військових частин та виконання інших завдань дозволяє військовослужбовцям за контрактом не відволікатися на виконання другорядних завдань, а нести службу безпосередньо в зоні АТО. Це також дає можливість провести ротацію тих військовослужбовців, які вже майже рік перебувають у зоні виконання бойових завдань. Тому це дуже важливо", – пояснює Євген Курбет.
Та попри те, що призовників ніхто не збирається відправляти в АТО, охочих "відкосити" від армії вистачає.
"Якщо призовник не придатний до служби за станом здоров’я, то це одне питання, а якщо ухиляється – зовсім інше. Були такі випадки, що у навчальному закладі уже кілька разів змінився ректор, а псевдо-студент приносить довідку із підписом старого ректора. Є ті, хто вигадують собі хвороби, на кшталт психологічних розладів. Таку поведінку ми теж враховуємо, розуміючи, що армії потрібні мотивовані, морально і фізично здорові юнаки, тому вигадників стараємося відсіяти ще на початковому етапі", – зауважує обласний військовий комісар.
Разом із тим, є й черкащани, які самі приходять до військкомату та виявляють бажання служити.
"Є такі, які хочуть проходити службу у конкретних військових частинах, і ми ідемо їм назустріч. Є юнаки, яким ще не виповнилося 20 років, але вони теж виявляють бажання служити. У такому випадку ми пропонуємо їм службу за контрактом. Інші чекають досягнення потрібного віку. Таким чином ми вже створили резерв на весняний призов", – додає Євген Курбет.
Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть частину тексту і натисніть Ctrl+Enter