Парафіянам з Московського патріархату не дають перейти у Київський
Реклама
Митрополит Черкаський та Чигиринський владика Іоан запевняє, черкащанам, які парафією хочуть перейти від Московського до Київського патріархату, на заваді стають священики і навіть тітушки. Їх звозять на збори громади, аби не дати проголосувати про перехід до іншого патріархату, пишуть Вечірні Черкаси
— 12 лютого цього року Хрестовоздвиженська парафія Уманської єпархії Української православної церкви Московського патріархату (УПЦ МП) провела загальні збори громади, де висловила недовіру священику УПЦ МП і вирішила перейти під юрисдикцію Київського патріархату. На збори зійшлося 485 прихожан, був і сільський голова, який своєю печаткою підтвердив легітимність зібрання, — розповідає прес-секретар Черкаської єпархії Української православної церкви Київського патріархату Андрій Шпунт.
— Одразу ж по завершенню зборів, прес-служба УПЦ Московського патріархату поширила повідомлення про начебто захоплення церкви людьми у камуфляжах із нашивками «Правий сектор». Вони нібито виштовхали благочинного. У офіційному повідомленні прес-служби єпархії Московського патріархату збори громади називають віче, на яке зійшлися люди, що не є мешканцями села і не мають відношення до парафії. Цю інформацію поширили засоби масової інформації із посиланням на офіційне джерело.
У Черкаській єпархії Київського патріархату розтиражоване повідомлення вважають дезінформацією, розповсюдженою навмисне для Росії з метою підкріпити позицію Москви, що нібито в Україні утискаються права громадян «Русского міра».
- Це загальноукраїнська тенденція, адже кожен перехід парафій з Московського у Київський патріархат виставляється як захоплення храмів бандерівцями. Природно, очікуючи провокації з боку Московського патріархату, аби зірвати ці збори, на них запросили місцеву Самооборону. Адже до цього збори громади було зірвано у селі Хутори. Там 15 лютого місцева громада намагалася висловити недовіру до місцевого священика, але на ці збори приїхали «тітушки» з Черкас. Провокаціями вони не дали провести голосування. Подібна ситуація склалася і в селі Білозір’я, — коментують у Черкаській єпархії Київського патріархату.
— Церква московського патріархату у гібридній війні, яку ми сьогодні маємо в Україні, відіграє певну роль. Перехід уже другої черкаської парафії із Московського у Київський патріархат за досить короткий час свідчить про те, що це не поодинокі випадки, а тенденція по всій Україні. Ці переходи добровільні. Самі громади, бачачи не патріотичну, не духовну та антиукраїнську позицію духовенства Московського патріархату, вирішують переходити, а куди, обирають самі.
Як правило, міняють конфесію православну на православну, автокефальну чи Київського патріархату. На Черкащині до Київського патріархату перейшла друга парафія за останніх півроку. У нас це не масова тенденція, однак спроби були і в інших селах, однак їм не дали, — роз’яснює митрополит Черкаський та Чигиринський, владика Іоан.
Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть частину тексту і натисніть Ctrl+Enter