Підтримка для нескорених: у Леськах відкрили ветеранський хаб
Реклама
Реклама
Вчора, 5 грудня, у Леськівській громаді відкрили хаб нескорених для ветеранів.
Про це інформує журналістка ЗМІ.ck.ua з місця події.
Ветеранський хаб та тренажерний зал адаптивного спорту облаштували у приміщенні колишнього дитсадка. У ньому ветерани зможуть соціально реінтегруватися та знайти однодумців.
Право перерізати стрічку на відкритті хабу надали присутнім військовослужбовцям. До організації простору для ветеранів доєдналися представники бізнесу, серед яких директор ТОВ "Рибтрейд" Руслан Мельник.
За його словами, наразі важливо допомагати як військовим, так і волонтерам. Вже з березня у Леськах для ветеранів з’явиться 150 робочих місць.
“Наші ветерани — це герої, які ризикували всім заради свободи та незалежності нашої країни. Але після війни починається новий виклик — повернення до мирного життя, пошук себе в нових умовах. І цей хаб покликаний стати відповіддю на ці виклики”, - зазначив Руслан Мельник.
У хабі буде місце для навчання, відновлення та комунікації. Захисникам надаватимуть психологічну, юридичну та соціальну допомогу. Зокрема, це буде спільнота, де кожен ветеран відчуватиме, що він не один.
Як зазначила директорка КЗ “Центру надання соціальних послуг” Зоя Письменна, із громади на війні знаходиться майже 300 осіб. Саме для них організували такий простір, куди вони зможуть повернутися.
“Коли розумієш скільки хлопців знаходиться на війні, то звісно ми маємо для них щось зробити. Адже вони повернуться і ми маємо готувати громаду”, - повідомила Зоя Письменна.
На Черкащині це вже 54 простір, який відкрили для ветеранів.
“Історію створення просторів ми розпочали ще рік тому, із серпня 2023 року. Ми з вами рухаємося в правильному напрямку. Наразі жодна область не має такого результату”, - зазначила заступниця голови Черкаської ОВА Наталія Кравченко.
Для військових, їх родин та присутніх гостей на заході виступили учні місцевого ліцею та показали виставу про проблеми і побут, із яким зіштовхуються ветерани, що повертаються із фронту.
Присутнім представникам бізнесу подякували за участь і допомогу у створенні хабу та нагородили подяками.
“Ми зробимо усе, що від нас залежить і навіть більше”, - додав Руслан Мельник.
За словами військових, таких просторів і громадах має бути більше, адже вони дуже необхідні.
“Хочеться поговорити зі своїми. Військового, який був на війні, цивільні не зрозуміють. Тут це не лише фізична, а й психологічна реабілітація. Так ми розуміємо, що ми комусь тут потрібні, можемо прийти в будь-який час, поговорити, зняти напругу і отримати допомогу”, - поділився один з ветеранів Роман Маричканич.
Відвідати хаб нескорених у громаді зможуть усі охочі, щоб з користю провести час.
Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть частину тексту і натисніть Ctrl+Enter