Реформа МСЕК: які зміни відбулися на Черкащині
Реклама
Реклама
Президент України 30 грудня підписав закон про ліквідацію МСЕК. Відтак замість окремої організації, де більшість лікарів не займалися лікуванням пацієнтів, оцінювання будуть проводити команди лікарів-практиків на базі спеціально визначених закладів охорони здоров’я.
Про те, які зміни відбулися в організації діяльності закладів охорони здоров’я Черкащини та як реформу МСЕК впроваджують на практиці, розповіли сьогодні під час брифінгу в медіацентрі ОВА начальниця управління охорони здоров’я ОВА Антоніна Уманець та директор клінічного центру онкології, гематології, трансплантології та паліативної допомоги Віктор Парамонов, інформує Нова доба.
Отже, новий процес оцінювання повсякденного функціонування замінює медико-соціальну експертизу для дорослих і буде проводитися експертними командами з використанням електронної системи.
Значить, направити на оцінювання зможе лікуючий лікар або голова ВЛК.
Склад експертних команд буде формуватися автоматичним способом та індивідуально під кожен випадок та з урахуванням потрібного профілю лікаря.
Особисті дані лікарів та пацієнтів залишатимуться прихованими до моменту оцінювання.
Також, як зазначає начальниця управління охорони здоров’я ОВА Антоніна Уманець,справи, що залишилися не розглянуті МСЕК, були зацифровані й передані закладам охорони здоров’я, де визначені експертні команди.
Де працюють експертні команди на Черкащині
На Черкащині експертні команди створені у 10 медзакладах, а саме: ⎯ Обласній лікарні;
⎯ Клінічному центрі онкології, гематології, трансплантології та паліативної допомоги;
⎯ Обласному кардіологічному центрі;
⎯ Обласному протитуберкульозному диспансері; ⎯ Обласній психіатричній лікарні;
⎯ Третій міській лікарні швидкої медичної допомоги;
⎯ Смілянській міській лікарні;
⎯ Звенигородській багатопрофільній лікарні інтенсивного лікування;
⎯ Золотоніській багатопрофільній лікарні;
⎯ Уманській центральній міській лікарні.
За якими профілями працюють експертні команди
Експертні команди з оцінювання повсякденного функціонування запрацювали з 1 січня, їх в області діє 54.
Команди працюють за профілями:
⎯ загальнохірургічний;
⎯ хірургічний;
⎯ офтальмологічний;
⎯ онкологічний;
⎯ травматологічний;
⎯ кардіоневрологічний;
⎯ психіатричний;
⎯ фтизіопульмонологічний;
⎯ гематологічний.
Вони ухвалюють рішення щодо встановлення інвалідності, призначення допоміжних засобів реабілітації та інших аспектів.
Окрім цього, у медичних закладах, де працюють експертні команди, обов’язково є адміністратор.
Він протягом 5 днів після отримання справи пацієнта від лікуючого лікаря формує експертну команду та обов’язково повідомляє пацієнта про день розгляду його справи. Розгляд справи може тривати ще 30 днів та здійснюватися як очно, так і заочно (без присутності пацієнта). Такі часові обмеження, за словами Антоніни Уманець, наразі є проблематичними, оскільки в області є 3 тисячі нерозглянутих справ, які вже передані в медичні заклади, проте потребують значного часу для опрацювання.
Начальниця управління охорони здоров’я ОВА наголошує, що нічия справа не загубилася, лише продовжився термін її розгляду.
Щодо роботи колишнього МСЕК і їхніх працівників
Як зазначає Антоніна Уманець, лікарі з минулих МСЕКів (окрім керівного персоналу), які відповідають певним критеріям, на яких не було ніяких відкритих проваджень та які можуть займатися медичною практикою — тобто ставати лікуючими лікарями — будуть влаштовані на роботу й уже запрошені для працевлаштування в заклади охорони здоров’я.
Із якими труднощами під час впровадження реформи зіштовхуються медичні заклади
Як розповідає директор клінічного центру онкології, гематології, трансплантології та паліативної допомоги Віктор Парамонов обсяг роботи, який тепер мають виконувати лікарі медзакладів, дуже великий та складний.
«Це невідомий для нас напрям роботи. Одна справа — лікувати, ставити діагнози, а інша — проводити експертизу повсякденної життєдіяльності організму. Тобто з’явилося дуже багато нових завдань, із якими ми ніколи не стикалися», — говорить Віктор Парамонов. На базі клінічного центру онкології, гематології, трансплантології та паліативної допомоги експертні комісії працюють за 2 напрямами — онкологія та гематологія.
Наразі сформовано 4 команди загалом із 18 лікарів.
Кількість лікарів планують збільшувати та змінювати склад комісії.
Такі заходи необхідні, наголошує директор онкоцентру Віктор Парамонов, адже члени команд — лікарі клінічної практики, які не можуть залишити надовго своїх пацієнтів, а покладена на них робот займає дуже багато часу.
Ще з минулого року лікарі закладу займалися скануванням, веденням в електронну систему документів, які їм були передані від МСЕК.
Однією з проблем, із якою зіштовхуються лікарі-члени експертних команд, за словами Віктора Парамонова, є збої у роботи електронної системи, зокрема — постійне «підвисання», що збільшує час роботи.
Окрім цього, збільшилася кількість користувачів послугами експертних комісій. Від початку цього року за новою програмою вже повністю оцінили одного пацієнта, ще одного — повернули на повне дообстеження, яке, за постановою Кабміну, здійснюватиметься коштом медичного закладу не більше одного разу.
Ще близько 10 справ пацієнтів були відправлені назад — справи були не повністю укомплектовані, містили некоректності, неточності та розбіжності.
Усі зауваження до справи прописують окремим листом, аби лікар та пацієнт не повторили помилок наступного разу.
Окрім цього, неврегульованим є питання щодо пацієнтів, які лікуються в інститутах Академії наук. Оскільки таким пацієнтам потрібно пройти комісію, на яку повинен направити сімейний лікар, в інститутах цим займатися не можуть.
Відповідно й на облік для проходження комісії пацієнт стати не може, тому що в медзакладі немає його сімейного лікаря.
Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть частину тексту і натисніть Ctrl+Enter