У Черкасах лінійний прискорювач таки хочуть купувати в лізинг
Реклама
Питання купівлі лінійного прискорювача для онкологічного диспансеру обговорюють у Черкасах вже не один місяць. Наразі тривають дискусії щодо способу придбання обладнання. Розглядають три варіанти: лізинг, концесію та як запасний варіант – купівлю за рахунок коштів обласного бюджету з можливістю співфінансування. Одним із кращих варіанті під час засідання сьогоднішньої комісії визначили лізинг. За нього проголосували практично всі члени.
Про це повідомляє кореспондент Zmi.ck.ua.
Зокрема, за результатами комісії депутати облради дали доручення виконавчому апарату розробити проект рішення про надання дозволу онкологічному диспансеру на укладання договору фінансового лізингу на придбання лінійного прискорювача.
Лінійний прискорювач дозволяє з точністю до міліметра опромінювати пухлину. Він є набагато безпечнішим як у роботі лікарів, так і для пацієнтів. Однак й коштує недешево. Під час засідання обговорили те, що перший такий прискорювач в Україні з’явився у приватній клініці біля Києва у 2005 році.
"Сьогодні десяток областей, і ми в тому числі, почали думати про те, як отримати ці лінійні прискорювачі. Головне завдання апарату правильно направити пучок світла й мінімально нашкодити людині. Вони формують свою радіоактивність не за рахунок джерел у землі, а за рахунок отримуваної електроенергії. Вони є більш точними та більш прогнозованими. Ці машини роблять на програмному комп'ютерному забезпечені. Сучасні апарати вже обладнані діагностикою, з комп'ютерним томографом, який повинен бути поряд із прискорювачем або об'єднані в одне обладнання. Він діагностує відразу, де є пухлина й планує максимально точно променеве випромінювання", - сказав директор КНП "Черкаський онкологічний диспансер Черкаської обласної ради" Віктор Парамонов.
Також він зазначив, що деякі апарати не можуть працювати з рухомими органами, а для деяких треба купувати додаткове обладнання.
"Тому коли ми дійдемо до етапу, коли це буде купуватися й у який спосіб, тоді питання щодо моделі прискорювача буде актуальне й тоді будемо обговорювати, наскільки по грошах ми можемо вийти на це", - зауважив Віктор Парамонов.
За його словами, на проектно-кошторисну документацію виділено 2,5 млн грн. Бункер буде універсальний, тому будь-яка модель прискорювача для нього підійде. Він також додав, що нині триває тендер на виготовлення проектно-кошторисної документації для бункеру.
"Ми зробили 380 квадратних метрів у тендерних умовах, 50 із них - під час прискорювач. Вартість будівництва не буде дешевше 15 млн, але сподіваюсь, що й не більше 20 млн. Це судячи по досвіду інших міст. Ближе до нового року можна вже говорить про закупівлю апарату", - зауважив Віктор Парамонов.
Більшість членів комісії підтримали лізинг, за концесію проголосувала тільки одна людина. Також більшість підтримують як запасний варіант – купівлю прискорювача за рахунок обласного бюджету, однак коштів на це поки що не вистачає. Тому члени комісії також розглянули й можливість купівлі прискорювача за рахунок співфінансування від депутатів, ОТГ, бізнесів та міста.
Зауважимо, що Віктор Парамонов проти того, аби апарат брали в концесію.
"Диспансер буде тихенько помирати, якщо ми віддаємо це все в концесію. Нам треба, щоб цей апарат був наш. Він буде самоокупний", - зауважив він. До того ж додав, що онкодиспансер має змогу сам сплачувати за лінійний прискорювач у разі, якщо взяти його в лізинг. За нього підприємство буде сплачувати протягом п'яти років по одному мільйону гривень у місяць. За словами Віктора Парамонова, це прийнятна сума для підприємства.
Депутати обласної ради Олександр Олененко і Олександр Вельбівець та заступник голови обласної ради Михайло Мушієк підтримали ідею з укладанням договору фінансового лізингу.
"Сьогодні вже є конкретика. Є впевненість, що цей процес уже можна сміливо починати. Я думаю, що очевидним зараз є те, що ті умови, в яких працює підприємство, а воно стало успішним, гарну динаміку демонструє, можна брати апарат у лізинг. Тому очевидним є те, що один мільйон щомісяця є для них нормальним", – сказав Олександр Вельбівець.
За результатами засідання було ухвалене рішення дати доручення розробити проект рішення про надання дозволу онкологічному диспансеру на укладання договору фінансового лізингу на придбання лінійного прискорювача. Після цього проект буде розглянуто на профільній комісії, а вже потім його винесуть на найближче засідання сесії обласної ради, орієнтовно у вересні.
За словами очільника ради Анатолія Підгорного, укладання договору фінансового лізингу має менше ризиків та є більш вигідним як для комунального закладу так і для обласного бюджету.
Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть частину тексту і натисніть Ctrl+Enter