Як безпритульний «Пашка Зібров» отримав у Черкасах котячі апартаменти? (ФОТО, ВІДЕО)
Реклама
«Це зараз він став красенем. А прийшов до нас – ребра «світилися». Кіт Пашка, як його прозвали за шикарні вуса мешканці будинку на Вернигори, 13, «прибився» сюди кілька місяців тому. Він був виснаженим, худим, не товаришував із рештою котомешканців двору. Коли бачив їжу – просто хапав і ховався з нею. Зараз Пашку не впізнати: набрав вагу, потоваришував із рештою муркотунів, а коли бачить свою «рятівницю» – ні на крок не відходить від неї.
Про це інформує пресслужба «Нової якості».
Черкащанка Лариса Сорока разом із сусідкою опікуються безпритульними котиками, які мешкають у дворі їхнього будинку. Тут їх щонайменше – десятеро. Минулого тижня в них з’явився власний дім, який виготовила та встановила у дворі управлінська компанія «Нова якість». На входини потрапило відразу троє – Рижик, Пашка, Мурка.
– Наш Павлусь «прибився» таким худим і нещасним, мабуть, до цього тижні зо два нічого не їв. Спочатку інші коти не прийняли його, та зараз разом ганяють у дворі. До речі, ви бачили, які в нього вуса? Сусіди посміялися й сказали, як у Павла Зіброва. Так і назвали Пашкою. У Рижика теж непроста доля. Маму розірвали собаки, а він – один із чотирьох кошенят – вижив. І зараз – це такий грайливий кіт: завжди стрибає, щось ловить, – розповідає пані Лариса.
Вони з сусідкою двічі на день по черзі годують малечу. Кажуть, пухнастики з п’ятої ранку вже чекають, щоб щось перепало. А ще мешканці у дворі підгодовують місцевих собак, однак бояться, щоб не трапилося біди, як із мамою Рижика. Люди робили коробки з підручних матеріалів для ночівлі котів. Але вони не такі безпечні, як котодім від управлінської компанії.
– Люди можуть подбати про себе, а от хто попіклується про цих малят, як не ми? Попереду морози, шкода їх, та ще й не всі люди пускають котиків у підвали погрітися. Коли ми дізналися про акцію від «Нової якості», то вирішили замовити й собі такий котобудиночок. І зараз я так вдячна й просто не вірю у своє щастя, – радіє Лариса Сорока.
Котодім установили біля будинку на Вернигори, 13 за парканом, аби його мешканцям було безпечно, коли поруч з’являються безпритульні собаки.
Нині по місту таких «хатинок» уже 16. Однак, за словами керівниці благодійної організації «Доброкіт» Яни Тябут, у Черкасах ще лишається близько п’яти-шести тисяч безпритульних котів:
– Містяни часто почали перекривати доступ до місць, де котики могли б грітися. Тому зараз будиночки – це єдина можливість їм врятуватися. Цей проєкт – наша спільна робота: ми вибирали локації, де була потреба в хатинках і де містяни точно б піклувалися про котів, а «Нова якість» допомагала нам це матеріально втілити. До того ж до виготовлення котодомів долучалися хлоп’ята з 28 школи та Будинок Ветеранів у Черкасах.
Зооволонтерка додає, що разом з управлінською компанією прагнули показати приклад для черкасців, адже вирішити глобально проблему проєкт, очевидно, не може. Однак він вже надихнув на створення таких осель для тварин не лише черкащан, а й жителів інших міст. За кресленнями цього будиночка виготовили не один котодім в Україні.
– Ми мали відходи деревини від виробництва лавочок та інших споруд. Ця робота вийшла не надто витратною у фінансах, і пішла на користь мешканцям та їхнім улюбленцям. Наша акція розрослася аж до 16 будиночків, хоча спочатку планували максимум – 10. Поки ми беремо паузу в проєкті «Котодім», аби зосередитися на ще одній відомій у місті благодійній акції: збираємо пластик, а виручені кошти спрямовуємо на підтримку БО «Доброкіт та «Друг», – повідомляє засновник групи управлінських компаній «Нова якість» Андрій Бортник.
Він закликає містян активно долучатися до доброчинного проєкту зі збирання ПЕТ-тари. У місті вже встановили 19 контейнерів, в які можна вкинути пластик, а отримані кошти з переробки надійдуть на лікування та харчування тварин.
Загалом протягом цієї акції в місті вже вдалося зібрати понад 1,3 тонни пластику, за які виручили понад 10 000 гривень.
Шукайте найближчий до вас контейнер серед цих адрес:
- Михайла Грушевського, 93/1;
- Нечуя Левицького, 14-14/1;
- бульвар Шевченка, 345;
- ЧНУ (за корпусом № 1);
- Сержанта Смірнова, 2;
- 30-річчя Перемоги, 48;
- Генерала Момота, 7;
- Нарбутівська, 160/1;
- Благовісна, 169-171;
- Благовісна, 330-332;
- Чехова, 108;
- Палац Молоді;
- Героїв Дніпра, 19;
- Надпільна, 345;
- Надпільна, 330;
- Олени Теліги, 3;
- Надпільна, 330;
- Чехова, 42 (ЧДТУ);
- Верхня Горова, 52.
Дивіться більше про черкаського Павла Зіброва – у сюжеті «Суспільне Черкаси».
Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть частину тексту і натисніть Ctrl+Enter