Юридично "підковані": в Черкасах безкоштовно навчають містян відстоювати свої права
Реклама
Як написати звернення або запит, організувати громадські слухання чи обговорення, до кого звернутися, щоб вирішити конкретну проблему своєї вулиці, двору або будинку – відповіді на всі ці питання тепер знають учасники проекту «Громадське Лобі».
Ініціатор проекту юрист Олександр Курявий організував безкоштовні ворк-шопи, де навчає містян грамотно відстоювати власні права та впливати на органи місцевого самоврядування.
Перший «набір» громадських лобістів уже успішно освоїв «теоретичний блок». Тепер громадяни перейшли «до практики», створивши та надіславши звернення із питань, що їх турбують, до представників органів місцевої влади.
-Ідея цього проекту зріла у мене давно, ще з моменту заснування громадської організації «Платформа громадських діалогів», - розповідає Олександр Курявий. – Адже членів нашої громадської організації та інших громадських активістів у місті замало, щоб допомогти пересічним громадянам вирішити усі проблеми, що їх турбують. Ми – крапля в морі. Тому я задумався над ідеєю створення таких ворк-шопів, які б допомогли звичайним людям освоїти інструменти впливу на місцеву владу у плані вирішення побутових питань: ремонт вулиці, створення дитячого майданчика, облагородження двору і тому подібних речей. Почалося все з «дослідницької прогулянки», яку ми разом з колегами здійснили мікрорайоном Казбет. Як виявилось, людей турбують дрібниці, на які вони самі можуть вплинути – наприклад оновлення дорожньої розмітки чи встановлення світлофору. Окрім того, виявилось, що серед опитаних достатньо людей свідомих і активних, які б включилися в процес вирішення своїх питань, якби знали як.
Усе це підштовхнуло Олександра Курявого до створення курсів для «громадських лобістів» - людей, які будуть «проштовхувати» рішення, важливі для всього двору чи мікрорайону.
- Разом із партнером Богданом Мельником, ми оголосили набір і незабаром вже навчали 10 активних людей. Люди ставили багато питань, які стосуються практики – чи були у нас такі кейси, чи «спрацьовує» той чи інший інструмент конкретно в Черкасах, чи можемо ми розповісти історії успіху інших активних громадян, - пояснює Олександр Курявий. – Після теоретичної частини, наші «підопічні» написали звернення до органів влади з тих питань, які їх турбують. Зараз ми чекаємо відповідей і, залежно від реакції, супроводжуватимемо ці справи й надалі, поки не досягнемо позитивного результату.
У планах «громадських лобістів» наступного року організувати більш масштабний проект, який охопить не лише Черкаську область, а й сусідні регіони.
Ірина Семенова
Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть частину тексту і натисніть Ctrl+Enter