04.04.17 12:34

Як черкащанам можна правильно поскаржитися на керівництво та співвласників ОСББ?


Як черкащанам можна правильно поскаржитися на керівництво та співвласників ОСББ?

 

Zmi.ck.ua продовжує розповідати читачам, як можна правильно поскаржитись. Це такий собі путівник нашої Книги скарг.  У минулі рази ми розповіли про  про транспорт та освіту і ЖКГ.  Зараз же мова про ОСББ.

Створивши справжнє об’єднання мешканців багатоквартирних будинків зі своїм головою, можна значно знизити комунальне грошове навантаження, принаймні плату за квадратний метр житлової площі. При цьому залишок коштів пустити на озеленення та благоустрій прибудинкової території, тощо. Проте це таке собі бачення ОСББ в ідеалі. А якщо щось піде не так? У такому разі вирішувати питання юристи радять виключно у законодавчому полі.

Так, згідно Закону України "Про об’єднання співвласників багатоквартирних будинків" усі головні питання, пов’язані із життєдіяльністю будинку, вирішують спільні збори членів ОСББ. На них співвласники самі приймають устав об’єднання, обирають правління та голову. У свою чергу, правління та голова виконують рішення загальних зборів та займаються вирішенням поточних питань. Між іншим, згідно Ст. 10 Закону про ОСББ правління зобов’язано:

Підготувати кошторис, баланс об’єднання та річний звіт; контролювати своєчасність оплати внесків та платежів, ліквідовувати заборгованість, а ще раціонально розпоряджатися грошами ОСББ згідно до кошторису, заключати договори на проведення необхідних робіт, сумлінно вести справи та бухгалтерію.

Голова правління ОСББ, зазвичай, працює без довіреності від імені об’єднання, яке його обрало, а також відповідно і підписує усі документи та ділові папери. Інші повноваження голови та членів правління мають бути окремо прописані в уставі та ухвалені на спільних зборах.

Як поскаржитись або вплинути на керівництво ОСББ?

Відомо, що закон зобов’язує учасників ОСББ виконувати рішення правління та голови ОСББ. Але… лише у разі, якщо ті діють у рамках своїх повноважень. Якщо співвласник вважає, що своїми діями, або ж бездіяльністю керівництво об’єднання порушує права мешканців будинку, то він має повне право оскаржувати такі дії.

Як це зробити?

1.Cпіввласник може написати офіційну заяву до правління з вимогою розглянути його скаргу та надати письмову вичерпну відповідь на поставлені заявником питання. Буде дуже добре, якщо заяву- звернення підпише не один мешканець, а кілька. Відповідь буде давати підстави продовжувати дії щодо „ пошуку правди“.

2. Спільні збори можуть поставити питання про недовіру голові правління ОСББ та його членам. Для того, щоб зібрати такі збори необхідно створити ініціативну групу у складі не менше ніж трьох членів ОСББ. Повідомлення про час та місце проведення зборів потрібно вручити у письмовій формі кожному співвласнику під розпис ( можна також відправити поштою замовним листом), а також розмістити об’яву на дверях та спеціальних дошках для оголошень біля під’їздів. Причому не пізніше, ніж за десять днів до дня проведення зборів. Рішення зборів є обов’язковим до виконання для усіх членів ОСББ.

3. Якщо голосів на спільних зборах не вистачило для прийняття рішення, ініціативна група може провести письмове опитування серед співвласників, які не голосували на зборах. Важливо, щоб у листку для опитування були вказані дата опитування, прізвище, ім’я та по- батькові опитуванного. Документ, який підтверджує право власності, номер квартири та її загальна площа, відповідь співвласника на поставлені питання( „так“, „ні“ чи „утримався“), підпис співвласника та тієї особи , яка провела опитування. Зібрати необхідну кількість голосів потрібно у 15 денний термін після проведення зборів ОСББ. Якщо вийти за цей термін, рішення не буде вважатись прийнятим.

4. Крайня міра — суд.

Претензії до керівництва ОСББ не завжди можуть бути виправдані

Хоча посада голови та членів правління ОСББ є виборними і їх можна міняти хоч кожні півроку, трапляється, що причиною невдоволення є між особистісні конфлікти. До того ж, не всі хочуть займатись будинковим господарством. Тому часто – густо головою стає людина, яку банально умовили ним бути.

Бувають, звісно, й випадки, коли якась людина буквально із шкіри лізе, аби стати головою. Як правило, у неї є своя дуже галаслива група підтримки. Вона і просуває усі необхідні рішення, бо має так звану „більшість“.

Трапляється й таке, що ініціаторами створення ОСББ рушить бажання заробити. Бо у державі в державі, якою по суті є об’єднання співвласників, є свій бюджет. І чим більше об’єднання, тим він потужніший. І тут нечистим на руку людям є де розвернутися — вони починають завищувати тарифи на комунальні послуги: на вивіз сміття, на прибирання території, на прибудинковий паркінг, на елементарну покупку лопат та мітел. Тому важливо аби мешканці тримали ці питання під постійним контролем.

Чи можна з цим боротись і як?

Можна звернутись до Антимонопольного комітету. Результатів щоправда доведеться чекати доволі довго — місяців зо три, поки буде проведено перевірку принципу формування тарифів. Управляючу компанію накажуть, якщо порушення таки будуть виявленні. Однак далі штрафів справа не просунеться, адже тарифи приймаються спільно на зборах ОСББ.

Тоді можна спробувати змістити голову правління і вже потім змінити та затвердити більш прийнятні тарифи , але для цього потрібен кворум членів ОСББ. За умов пасивності мешканців зробити це буде вкрай важко.

Ще один момент — неприватизовані нежитлові приміщення, які можна передати в оренду або викупити, — також є ласим шматком для хитромудрих голів ОСББ. Головний спосіб з такими людьми — колективне звернення до прокуратури.

Як приборкати недобросовісних співвласників ОСББ?

Що робити, якщо, наприклад, мешканець, або мешканці кількох квартир ігнорують рішення загальних зборів ОСББ, порушують чітко визначені статутом пункти, на збори не з з’являються, своєю поведінкою демонструють, що їх думки колективу ОСББ не обходять, не приймають участь у прибиранні та не ведуться на компроміси?

Виключити їх? Але ж таким чином ситуація не зміниться на краще і ці люди продовжуватимуть жити комфортно за рахунок внесків та зусиль інших. „ Тягнути“ їх на собі? — теж не діло.

Юристи радять:  "Потрібно керуватись законом. А його мають виконувати всі". Якщо Ви на зборах приймаєте якесь рішення, то воно стосується всіх, хто мешкає у будинку. Хто відмовляється сплачувати внески, зокрема, гроші на капремонти та благоустрій, матиме заборгованість перед ОСББ. В такому випадку об’єднання може подати до суду позов на відшкодування збитків. Чуд видасть відповідне рішення та передасть його до виконавчої служби. А там норовливим мешканцям вже будуть непереливки.

Теги: ОСББ, комуналка
Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть частину тексту і натисніть Ctrl+EnterНаші новини
в соцмережах
Loading...
Loading...

Останні новини

17 жовтня 2017
15:58
Черкащани зможуть купити необхідний для пенсії стаж
15:20
Завтра можливі зміни у графіку руху через черкаський міст
14:40
Відомий журналіст висміяв Гройсмана через те, що він особисто ремонтував міст (ВІДЕО)
14:20
Чергова перевірка: на цей раз роботу департаменту ЖКК аналізуватимуть у прокуратурі
13:50
Бізнесмен, працівник СБУ або хворий на рак: у Черкасах діє шахрай, який закохує в себе своїх жертв (ВІДЕО)
13:33
Черкащани збирали кошти дітям загиблих воїнів АТО
13:14
Студентка з Черкащини заробляла на життя шахрайством в Інтернеті
12:45
У мерії скаржилися на "стихійних бабушок" у центрі Черкас у вихідні
12:20
Мер Черкас незадоволений ремонтом бульвару Шевченка
12:05
Медики з усієї Черкащини зібрали гуманітарний вантаж у зону АТО (ВІДЕО)
10:58
На перехресті Чіковані та Пастерівської сталася ДТП (ФОТО)
10:30
Для черкащан затвердили місця, де заборонено вигулювати собак
10:10
"Цей фільм висвітлює події в міській раді", - мер про кіно, в якому зіграв головну роль
09:54
У Черкасах на кілька днів перекриють центральну вулицю
09:42
Бондаренко пообіцяв, що буде діяти жорстко
09:22
"Це питання не до мене", - мер Черкас про своїх охоронців
09:14
Боксери із Черкащини здобули низку нагород на чемпіонаті Україні
16 жовтня 2017
18:30
Уманським безпритульним собакам знайшли домівку в Європі
17:22
Нардеп із Черкащини став героєм політичних коміксів (ФОТО)
16:40
В Умані просто посеред дороги жінки влаштували бійку (ВІДЕО)
15:50
Черкащани працевлаштовуються в поліції, щоб "виїхати із села"
14:46
У Черкасах зібрали підписи за оснащення усього міста веб-камерами
13:50
В Умані інвестори з США збираються побудувати аеропорт