У Черкасах переймаються, що на свята містяни залишаться без атракціонів, кави та смаколиків у парках
Реклама
До черкаської мерії прийшов колектив підприємців, які працюють на території міських парків та скверів. Їм не дозволяють встановити тимчасові споруди та атракціони згідно із рішенням суду. Тож вперше за 10 років жителі та гості міста можуть залишиться на великодні свята без паркових розваг.
"Через висновок перевірки щодо законності встановлення тимчасових споруд та атракціонів нам було відмовлено у дозволі на початок діяльності на 2018 рік. У зв’язку з цим договори укладатися не будуть. Ми надаємо близько 200 робочих місць. Згідно із договорами, ми сплачуємо до міського бюджету близько 1 млн грн за сезон. Ця заборона зробить із парків фактично ліс. На великодні свята не працюватиме жоден атракціон, не буде ані морозива, ані вати, ані батуту. Ми просимо якнайшвдше надати дозвіл", - озвучила колективне звернення підприємців Аліса Тімошина.
Як пояснив, керівник КП "Дирекція парків" Володимир Стойко, влітку минулого року міським головою була призначена перевірка тимчасових споруд, які працюють із 2008 року.
"Ці споруди неодноразово перевірялися усіма існуючими інстанціями. По кожній споруді не виявлено порушень. Із початком цього сезону мені повідомили, що не можуть підписувати довогори з підприємцями саме через догану, де вказано, що ці споруди розміщені незаконно за результатами перевірки, яка була ініційована колишнім заступником міського голови Геннадієм Шевченком. Ці висновки перевірки не підпадають під жоден законодавчий акт. Я звертався до суду – вже програли. Юрист чітко за рішенням суду повідомила, що немає права підписувати договори. Це будуть перші пасхальні свята, коли не працюватимуть чотири атракціони в парку "Сосновий Бір" і чотири атракціони в парку Перемоги", - розповів Стойко.
За його словами, про це все стало відомо перед зборами підприємців, де їм мали роздати підписані договори й говорити про відкриття паркового сезону 5 травня.
Стойко також пояснив, що дозвіл на розміщення споруд надається, згідно із паспортами прив’язки. Але це не розповсюджеться на землі з особливим режимом використання, тобто на теориорії природо-заповідного фонду. Втім, відповідно до статті 38 "Про природо-заповідний фонд" на території парків зобов’язані проводити екскурсії та забезпечувати масовий відпочинок населення. Тож всі ці споруди якраз спрямовані для забезпечення масового відпочинку.
Члени виконавчого комітету вирішили зібратися сьогодні, 6 квітня о 12.30, щоб розглянути це питання, а до того часу шукатимуть юридично правильні шляхи його розв’язання спільно з директорами департаментів та керівництвом КП "Дирекції парків".
Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть частину тексту і натисніть Ctrl+Enter