Карантин вихідного дня: хто і де на Черкащині найбільше порушував правила
Реклама
Реклама
Через те, що коронавірусна інфекція стрімко поширюється, Уряд скасував адаптивний карантин і запровадив загальнонаціональний із обмеженнями, які були притаманні "помаранчевій" карантинній зоні. Крім того, вже цими вхідними почав діяти карантин вихідного дня, під час якого була обмежене діяльність закладів харчування, салонів, ТРЦ тощо. У зв’язку з цим працівники Держпродспоживслужби в Черкаській області та правоохоронці проводили у складі робочих груп рейдові перевірки щодо дотримання суб’єктами господарювання протиепідемічних заходів та вимог так званого карантину вихідного дня.
Про це під час пресконференції повідомив начальник управління державного нагляду за дотриманням санітарного законодавства ГУ Держпродспоживслужби області Володимир Папач.
За його словами, загалом участь у роботі взяли 43 працівники Держпродспоживслужби. Перевірили майже 1 400 суб’єктів різного роду.
"Переважна більшість виявила свідомість та відповідальність за здоров’я та безпеку й виконали ті вимоги, які були встановлені. Проте в 49 випадках констатували порушення вимог. Це стосувалося переважно закладів непродовольчої торгівлі, окремих закладів громадського харчування та побутового обслуговування", – сказав Володимир Папач.
Найбільше порушень фіксували в Черкасах та Умані. Крім того, порушення також реєстрували в Золотоноші, Чигиринському, Чорнобаївському та деяких інших районах.
"Під час перевірок ми охоплювали й ті заклади, діяльність яких була дозволена під час карантинну вихідного дня, на предмет дотримання загальних протиепідемічних вимог. Таких порушень на об’єктах продовольчої торгівлі, закладів харчування, що здійснювали свою діяльність на винос, було зафіксовано в 29 випадках", – зазначив Володимир Папач.
За результатми роботи спільно з працівниками поліції було здійснено відповідні пропозиції, письмові зауваження, приписи.
"Переважна більшість суб’єктів господарювання дослухалися, пояснювали порушення необізнаністю. Проте в окремих випадках не було адекватного реагування і ми вимушені були скласти 16 протоколів про адміністративні правопорушення, утім числі 9 за статтею 44-3 (порушення карантинних вимог). Працівниками поліції також було складено близько 10 протоколів. 7 протоколів склали за порушення протиепідемічних вимог серед тих закладів, які мали дозвіл на роботу під час карантину вихідного дня", – розповів Володимир Папач.
Загалом із початку року проведено 15 тисяч перевірок. За результатами роботи складено понад 800 протоколів.
Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть частину тексту і натисніть Ctrl+Enter