“Відновимо людину — вона відновить все”: на Черкащині говорили про підтримку ментального здоров’я ветеранів
Реклама
Реклама
Нещодавно на Черкащині в межах Всеукраїнської програми ментального здоров’я за ініціативи першої леді Олени Зеленської “Ти як?” відбулося засідання робочої групи.
Про це повідомила регіональна координаторка програми Вікторія Шепіль.
На 10 відкрите засідання робочої групи з питань ментального здоров’я при Координаційному центрі підтримки цивільного населення Черкаської ОВА завітала перша заступниця голови Черкаської ОВА Наталія Кравченко, експертка Координаційного центру КМУ/Mental Health UA Ольга Горбаньова, координаторка Регіональної Технічної Робочої Групи ПЗПСП Київського Хабу, радник з питань ПЗПСП у міжнародній гуманітарній організації Save the Children in Ukraine Віктор Вус, керівники управлінь та департаментів Черкаської ОДА, керівники обласного простору ВЕТЕРАНпро та представник соціально-відповідального бізнесу “Рибтрейд” Руслан Мельник.
Ювілейне засідання присвятили підсумкам реалізації програми на Черкащині за 2024 рік та перспективам на 2025 рік. Під час засідання також презентували роботу новоствореного Центру ментального здоров’я. Відкрили захід театральний колектив “Інсайт” — учні Леськівського ліцею, з психологічною виставою “Повернення Героя”.
Власник ТОВ “Рибтрейд” Руслан Мельник підтримав дітей та їх майстерність подарунками.
“Діти — це наше майбутнє й майбутнє нашої держави, а наша місія — навчити їх любити Україну. Відтак, лише об’єднавши зусилля, ми зможемо досягти бажаного, довгоочікуваного результату й, звісно ж, Перемоги”, — зазначив Руслан Мельник.
Відтак концепція програми буде мати такі пріоритети на 2025 рік:
- підвищення рівня якості та ефективності психосоціальних послуг, посилення їх сталості;
- налагодження партнерства та розширення співпраці з міжнародними партнерами;
- створення та розширення маршрутів клієнта та перенаправлень до інших чинних надавачів послуг турботи про психічне здоров’я залежно від потреб людини;
- залучення громад, різних секторів, в т.ч. неформальних послуг у наданні психосоціальної підтримки;
- створення та розвиток просторів психосоціальної підтримки;
- створення підтримки за принципом “рівний-рівному”;
- підготовка та навчання надавачів послуг з психічного здоров’я;
- широка просвітницька кампанія про турботу про ментальне здоров’я та навчання методам психологічної самодопомоги та допомоги іншим.
Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть частину тексту і натисніть Ctrl+Enter