Туристична перлина Черкащини потрапила до десятки найцікавіших місць для відпочинку
Реклама
Уманський дендропарк "Софіївка", що здавна вважається туристичною перлиною не лише Черкащини, а й всієї України, увійшов у топ-10 місць, які обов’язково слід відвідати відпочивальникам.
Список найцікавіших місць для відпочинку склав сайт "НВ" .
Національний дендрологічний парк Софіївка
Національний дендрологічний парк Софіївка - парк, науково-дослідний інститут Національної академії наук України, розташований в північній частині міста Умань Черкаської області України, на берегах річки Кам'янки. Його називають найбільшим дендропарком в Європі.
Дендропарк вражає не лише незвичайними рослинами і садово-парковим мистецтвом, але і своєю архітектурою. Тут є фонтани і водоспади, підземні річки, мальовничий природний ландшафт, а також старовинні альтанки, містки і скульптури.
Асканія-Нова
Біосферний заповідник Асканія-Нова розташований в Херсонській області України, поблизу однойменного селища міського типу, в 60 км від Каховки. Він входить до книги 100 великих заповідників і парків світу, і славиться своїми безкрайніми просторами незайманого плугом поля. Зазначимо, що площа заповідника складає 33 307,6 га, з них 11 054 га - "абсолютно заповідна" степова зона - незаймана територія, якої ніколи не торкався плуг.
На території унікального куточка природи також є своєрідний зоопарк, в якому міститься колекція різноманітних тварин: зебри, південно-американські верблюди, індійські і африканські антилопи, олені, у степу пасуться лами, шотландські поні, американські бізони, кафрські буйволи, лисиці, ласки і багато інших.
Озеро Синевір
Найвідоміше і найбільше озеро в Українських Карпатах, розташоване у верхів'ях річки Тереблі. Площа його водного дзеркала близько 4-5 гектарів. Крім того, Синевір знаходиться на висоті 989 метрів над рівнем моря.
Синевір називають найбільш мальовничим місцем західної України, а також символом Карпат. Це пов'язано не тільки з природною унікальністю озера, але і з його невимовними мальовничими пейзажами.
Аккерманська фортеця
Білгород-Дністровська фортеця або Аккерманська фортеця була побудована на руїнах грецького міста Тіра. Це історичне місце входить до списку чудес України. Пам'ятник історії та містобудування XIII—XV століть є одним з найбільш збережених на території України.
Аккерманська фортеця застала правління князів Київської Русі, Угорського королівства і Галицько-Волинського князівства, що дозволяє зануритися в історичні події тих років.
Тунель кохання
Тунель кохання - пам'ятка природи місцевого значення, яка знаходиться біля селища Клевань, що у Рівненському районі Рівненської області України, на відрізку залізничної колії, що веде від Клевані до селища Оржів.
Тунель, створений заростями дерев - кожне літо притягує безліч туристів не тільки з України, але й з усього світу. Існує повір'я, що закохані, які пройдуть по тунелю і загадають бажання, завжди будуть разом. Завдяки своїй унікальності і частково містичній славі, тунель є найпопулярнішим місцем саме серед романтиків і закоханих.
Бірючий Острів
Коса в південній частині Федотової коси розташована в західній частині Азовського моря і відноситься до Херсонської області України, хоча прямого зв'язку по суші з основною територією області не має - їх розділяє Утлюкський лиман.
По численним знахідкам багато вчених вважають, що в околицях цієї коси колись жили царські скіфи. Можливо, саме ця коса зображувалася на деяких скіфських монетах в 1-му тисячолітті до нашої ери.
Крім того, на території унікального куточка азовської природи створено Азово-Сиваський національний природний парк, в якому нараховується більше тисячі оленів, роблячи це місце ідеальним для шанувальників Бембі!
Джуринський водоспад
Водоспад на річці Джурин в Заліщицькому районі Тернопільської області України, висотою 16 метрів, є найбільшим рівнинним водоспадом України.
Джуринський водоспад вражає завдяки падаючим з нього величезним обсягам води, які заглушають своїм шумом навіть співрозмовника. В цілому, мандрівники називають водоспад унікальним місцем для водного релаксу, який дарує сама природа.
Шацькі озера
Шацькі озера – група з понад 30 озер в Любомльському та Шацькому районах Волинської області, в межиріччі Прип'яті і Західного Бугу.
Вченими вони визнані найглибшими водоймами країни. Їх називають перлиною Волині: повітря – кришталево чистим, а води цілющими. Туристам пропонуються катання на байдарках і каноє, піші прогулянки по лісу і велопоходи, а для любителів риболовлі тут справжнє роздолля, адже в озерах водяться більше тридцяти видів риби – лящі, плотва, окуні, соми, щуки, карасі, коропи.
Лемурійське озеро
Лемурійське озеро розташоване в Херсонській області біля села Григорівка. Вода в озері має незвичайний рожевий колір і являє собою ропу - насичений соляний розчин. Вона вважається лікувальною, оскільки містить мінерали, солі хлористого магнію і калію йодистого натрію, бромистого магнію.
Вважається, що в озері виліковуються хвороби, пов'язані з запальними процесами, хронічні захворювання суглобів – артрити і артрози, а також проблеми, пов'язані зі шкірою. У літрі води з Лемурійського озера міститься на п'ятдесят грамів більше солі, ніж у Мертвому морі. Також вважається, що лікувальна вода українського "мертвого моря" омолоджує.
Актовський каньйон
Каньйон на річці Мертвовод поблизу села Актово Вознесенського району Миколаївської області являє собою унікальний комплекс лісової та водної екосистем з ансамблем скель і гранітних валунів, єдиний в Європі, який за своїм геолого-ландшафтним показниками в мініатюрі з величезною точністю в часі освіти нагадує знамениті каньйони північної Америки.
Актовський каньйон, який також називають Долиною Диявола, приваблює туристів зі всієї Європи завдяки унікальній природній красі.
Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть частину тексту і натисніть Ctrl+Enter