Сучасні технології та блокпости. Головні "фішки" черкаських лісівників та ціни на новорічні ялинки
Реклама
Реклама
Журналіст Zmi.ck.ua коротко і зрозуміло розповідає про охорону та особливості цьогорічної реалізації новорічних ялинок на Черкащині.
Що сталося? Напередодні свята Нового року вже традиційно відбувається активізація браконьєрів, які були б не проти незаконно отримати у свою власність ялинки. Головне завдання лісівників Черкащини – максимально захистити хвойні насадження від вирубки. І забезпечити всіх бажаючих новорічними ялинками.
Як охороняють? Лісівники обладнали кожні два кілометри стаціонарні пункти охорони – блокпости. Цілодобово на автошляхах охорону здійснюють 56 бригад. Також активно співпрацюють із працівниками Нацполіції, Держекоінспекції та громадськістю.
Це блокпост майстрів лісу, що кожної години здійснюють піший обхід території, за якою закріплені.
“Повірте, те що вирощували не одне десятиліття, можна знищити за п’ять хвилин. У нас були випадки, коли браконьєри приїздили в кінці листопада на початку грудня і намагалися вирубати сосни або ялинки. Мовляв, ніхто не охороняє, зараз все зробимо. Тому ми активізуємо свої дії за місяць до Нового року”, - зазначив головний Черкаського лісгоспу Станіслав Левицький.
Також боротися із браконьєрами допомагають квадрокоптер, яким можно робити фото або відео, камери, яких лісівники називають “фотопастки” і теплові зори, які дають змогу бачити, що відбувається у лісі вночі.
Начальник Держекоінспекції в області Андрій Поліщук зазначив, що готовий штрафувати браконьєрів.
Які штрафи за незаконну вирубку? Все залежить від товщини зрубаного дерева. Якщо діаметр стовбура до 10 см – доведеться діставати із гаманця 355 грн. А від 10 до 14 см – 626 грн. Найбільш суворий штраф за стовбур дерева від 14 см – 1607 см. Також потрібно буде ще сплатити адмінштраф – а це 85-170 грн за кожне дерево.
Головний лісівник Черкащини Олександр Дзюбенко запевняє, що краще новорічну ялинку придбати у лісгоспі.
Де купити ялинку? Продаж новорічних ялинок організовано у всіх лісгоспах та лісництвах області. Всі ялинки лісівники продають із бірками або етикетками зі штрих-кодом.
“Завдяки таким діям ми можемо легко визначити походження ялинки, адже їй присвоюють індивідуальний номер і заносять в реєстр усіх заготовлених для продажу дерев. Ми ж спеціально вирощуємо плантації із новорічними ялинками, які потім реалізовуємо. Все просто – людей потрібно забезпечити новорічними ялинками, щоб вони не ходили та самовільно не здійснювали вирубку”, - зазначив начальник Черкаського обласного управління лісового та мисливського господарства Олександр Дзюбенко.
За скільки продають? Ціна – від 45 грн. Все залежатиме від висоти та якості дерева. Також можна придбати ялинки у спеціальному контейнері, але вона дорожча – 145-200 грн.
Яку кількість можна придбати? Цьогоріч лісівники готові продати 87 тисяч новорічних ялинок. Обмежень на одну особу немає. Якщо людина захоче купити півтори тисячі ялинок – без проблем. Головне, завчасно попередити лісівників, щоб вони підготували відповідну кількість дерев.
Інспектори чекаського відділу поліції запевнили, що цього року поки що не було зафіксовано випадків браконьєрства. Хоча їм у форматі одного патруля не просто працювати.
А такі ялинки продають на території лісгоспу:
Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть частину тексту і натисніть Ctrl+Enter