16.07.16 09:45

5 речей необхідних в поході для черкащан: поради новачкам



5 речей необхідних в поході для черкащан: поради новачкам

 

Літо – пора відпусток. І багато хто задумується, як його провести приємно і з користю. Тут вже можливо розглядати найширший спектр напрямків відпочинку: від засмагання на пляжах Чорного моря до занурення в романтику гірських сходжень Карпатських гір, від екскурсій історичними місцинами до відвідування перманентних фестивалів на будь-який смак.

Ми з вами спробуємо розглянути найпростіший варіант – кількаденний піший вихід на природу, при чому, зовсім недалеко від Черкас. Це фактично найдоступніший засіб відпочинку, який не потребує серйозних грошових витрат, інформує Про Все.

Розпочнемо з одягу: найдоцільніше і напрактичніше це, вже тренд сьогодення, військова уніформа як українських виробників, так і закордонні зразки, у зокрема і ті, що були у вжитку. Її зручність, практичність, легкість забезпечить відповідний комфорт в умовах природи, наприклад, коли погода раптово зіпсується. Теж саме стосується і взуття. Ціна комплекту одягу варіюватиметься від 300 до 800 грн., а взуття – від 500 до 1200 грн. Аналогічно по кишені можливо віднайти і дощові плащі або плащ-намети. Придбати комплекти можливо практично у будь-якому магазині мисливського спорядження, а також на ринках Черкас.

У той же час, якщо вам набридли розмиті плями камуфляжу, спортивні магазини міста запропонують широкий вибір відповідного одягу по сезону, розцяцькованого усіма кольорами велелки. Проте, у цьому випадку доведеться потрусити гаманець, оскільки більш-менш якісні зразки одягу коштуватимуть від 1 тис. до 4 тис. грн. Відповідне взуття також обійдеться недешево.

525548_original

Зі спорядження найліпше брати мінімум речей, котрі надаватимуть певний комфорт під час переходу, стоянок та на ночівлі. Найкраще у цьому випадку брати із собою двомісний туристичний намет, що дозволить навіть одній особі почуватися досить вільно, перебуваючи в ньому. На сьогодні цінова політика наметів має широкий спектр. Водостійкий намет можливо придбати за прийнятну ціну від 700 до 1,5 тис. грн.

Для зручної ночівлі, зорема під час прохолодних ночей, які почасти бувають улітку, допоможе так званий «спальник» або спальний мішок. Ціна найдешевшого з них не перевищуватиме 500 грн., але тут треба дивитися на якість матеріалів, які використовували при його виготовленні. Бо тоді ночівля перетвориться на екстремальне випробовування, коли термічні перепади погоди кардинально відрізнятимуться від очікуваних умов експлуатації спальника.

В цьому випадку є багато думок, оскільки частина любителів активного відпочинку абсолютно вільно почувається при використанні лише каремату та легкої ковдри. Каремат можливо придбати за ціною від 100 грн., а ковдру можна “тихенько” потягнути із шафи вдома ????

13615507_631235933720329_6025381177184742113_n

Столові набори та ємкості для їжі теж дуже різноманітні. Хоча знову ж, найдешевше у вжитку використовувати так звані польові військові казанки, які складаються з двох частин. Їх практичність доведена десятиліттями використання, оскільки крім прийому їжі, в них її ж можна і зварити. Ціна такого набору на сьогодні стартує від 100 грн. Ложки та ножі – це вже самостійний вибір кожного. Їх можна взяти або з дому, звичайні столові, або придбати від 100 грн. так звані набори, які складаються з ложки, вилки, ножа столового та ножа консервного. Сюди також можливо зарахувати й ємність для води – флягу від 800 гр. до 1 л.

13599802_634728476704408_6487119486472989198_n

Ну й для того щоб нести на собі цей мінімальний набір речей туриста потрібен рюкзак. В цьому випадку навіть не пораджу економити, оскільки від його якості і міцності залежить отримаєте ви задоволення від пішої прогулянки чи проклянете свою тягу до природи. У цьому контексті бажано обирати рюкзак зі станком, або замість нього жорстку спинку з фіксатором поясниці. Для цього найкраще підходять військові тактичні рюкзаки ємністю від 45 до 55 літрів, або відповідні туристичні зразки. В такому випадку ціна варіюватиметься від 1,5 до 3 тис. грн.

Продуктовий набір на одну особу на три дні залежить виключно від особистих вподобань кожного туриста. Але необхідний мінімум це: м’ясні та рибні консерви, від 1,5 до 2 кг круп різного виду, 0,5 кг макаронних виробів, цибуля, приправи, сало, м’ясні вироби тривалого зберігання, чай/кава, сіль, хліб. Такий набір мінімально потягне з гаманця близько 500 грн. Окремо слід зазначити аптечку, яка також формується індивідуально, в залежності від особливостей організму.

equip_22

В цілому цей мінімальний набір для того, хто вперше вирішив вирушити в похід з ночівлею, коштуватиме в середньому 5 тис. грн. Для тих, хто вже має досвід та неодноразово стоптував підошви на похідних стежках і ховався від неочікуваного дощу, цей захід обійдеться втричі дешевше. Бо за звичай таке спорядження купується поетапно і залежить від того, чи зміг турист щось позичити у товаришів та друзів для конкретного виходу на природу.

А загалом, завжди веселіше йти разом з друзями, оскільки тоді можливо спокійно розподілити між собою предмети загального користування – сокири, накриття від дощу, великі казанки, туристичні заступи та інше.

Також завжди можливо за допомогою інтернету та профільних магазинів підібрати собі спорядження індивідуально та взяти його в оренду. При цьому вам будуть надані вичерпні консультації фахівців та спеціалістів.

Фото: Про все

Фото: Про все

У будь-якому випадку активне дозвілля – чи то пішохідний туризм, чи альпінізм, рибалка або полювання вимагають ретельної підготовки, оскільки при неправильному підході та необережному ставленні можуть замість оздоровлення та відпочинку принести проблеми здоров’ю, а то й життю.

Читайте нас у Telegram-каналі. Там коротко і ясно.


Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть частину тексту і натисніть Ctrl+Enter
#туризм #подорож #відпочинок

Останні новини

19 квітня 2024
Читайте нас у Telegram. Підписуйтесь на наш канал
20:01
Якою буде погода на вихідних у Черкаській області
19:02
В Умані чоловік намагався контрабандою вивезти культурні цінності
18:02
У Черкасах чоловік напідпитку повідомив про "фейкове" пограбування
17:01
Проект реконструкції набережної представлять на огляд у черкаському ЦНАПі
16:33
У Городищі прощатимуться із полеглим військовим
16:22
В Умані шахрай ошукав більше двадцяти людей в інтернеті на майже 200 тисяч
15:37
На Черкащині до ПЦУ приєдналася ще одна парафія
14:45
Небайдужий черкасець виявив незаконного мігранта
14:19
У Черкасах виявили групу молоді, яка мала близько 20 пакетиків з наркотиками
13:45
На Золотоніщині чоловік заборгував понад 100 тисяч гривень аліментів
13:03
Куди у Черкасах звертаться ветеранам та їх сім'ям за допомогою
12:58
Черкаські спецпризначенці отримали симулятори FPV-дронів
12:29
У Тальному на палаці Шувалова встановили охоронну дошку
11:52
Назавжди 22: у Черкасах прощатимуться із загиблим захисником
11:37
Черкасець зберігав вдома понад півкілограма наркотиків
10:48
У частину черкаських медзакладів повернули подачу теплопостачання
10:26
На Звенигородщині горів автомобіль
09:43
Смілянам декілька днів не можна використовувати питну воду
09:28
У Черкасах десятки будинків залишились без світла
18 квітня 2024
20:36
У Тальному планують відкрити пам'ятну дошку полеглому воїну
19:15
На Черкащині опади перевищили до 70% місячної норми
18:01
У черкаському дендросквері зацвіла сакура (ФОТО)