У Черкасах багатоповерхівка заощадить на опаленні: як їм це вдалося
Реклама
Комплексна енергомодернізація житла дозволила жителям Черкас не лише підвищити рівень комфорту проживання у будинку, а й заощадити кошти за комунальні послуги.
Про це повідомляє Фонд енергоефективності.
Ще одна з переваг, яку отримали співвласники будинку – підвищення вартості квартир. Варто лише приєднатися до програми "Енергодім" та змінити життя на краще. У свою чергу, Фонд допомагатиме свідомим співвласникам, які хочуть і беруть відповідальність за власну оселю на себе.
"Ми створили ОСББ у 2016 році. Починаючи з 2017 року ми системно впроваджували енергоефективні заходи, серед яких, зокрема, встановлення ІТП та теплового лічильника. Цього разу у межах участі у програмі "Енергодім" ми утеплили будинок. Після утеплення у квартирах стало комфортніше та тепліше жити, будинок став виглядати дуже гарно, є невелике зниження споживання енергоресурсів", - розповідає про результати енергомодернізації Юлія Остапчук, голова ОСББ "Нижня Горова, 44" у Черкасах.
За її словами, після заходів з утеплення енергоспоживання у будинку вдалося скоротити приблизно до 20% у листопаді-грудні 2021 року у порівнянні з аналогічним періодом до модернізації. Якщо порівняти дані після встановлення ІТП та заміни вікон, то загальна економія склала близько 35%.
За розрахунками енергоаудитора, вже цього опалювального сезону кожна родина в середньому може заощадити по 169,2 грн на кожному квадратному метрі опалювальної площі, або 10,2 тис. грн за квартиру площею 60 кв.м.
Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть частину тексту і натисніть Ctrl+Enter